zeki olmak vs aptal olmak

mamma mia
sana anlatılanı sonuna kadar dinlemek zorunda olmak. ben sana zaten leb demeden çorum ve civarını anlatabilecek bir insanım niye uzatıyosun kardeşim ya...

tumevariyorum zaten kısa kes diyemiyosun. senelerdir fiks lafim "anladım". karşınızda olayları kafasında şip diye bağlayan biri varsa lütfen kısa kesin arkadaşlar. sonra zeki insanlar asosyal olmaz diye agliyorsunuz. olur kardeşim sizi 2 saat dinlememek için asosyal olur ne bekliyordun ?

gelmiş bana 2 saat konuyu başından sonuna anlatıyor. yahu bana sadece bir iki kelime söylesen ben nedeni de sonucuda sana anlatacagim zaten sadece 2-3 kelime kurman yeter insanı canından bezdiriyorlar.
yildizrobotics
Hangi tarafta olduğumu bilemediğim husus. Normal de diyemiyorum bazen kendime. Arafta özel bir yerdeyim. Yukarıda yapılan tanıma bakacak olursam mutlu değilim ama yorgun da sayılmam. Zevk ve sefaya yönelimim hep fazlaydı, kendi imkanlarımla tabii. Yorulmanın ne demek olduğunu uzun zamandır bilmiyorum, basit takıntılar dışında stresim de yok. Kafada saç var, rengi de ilk zamanlardaki gibi ama belki ruhen biraz daha yaşlı olabilirim, ondan da emin değilim. Bir süredir evrenin ve tüm alemlerin boyutunu tekrar hatırladım ve kendime çok fazla önem verdiğimi tekrar hatırladım, kendimi bir halt sandığımı. Bu yüzden ne çok hırslanarak, ne de kendimi riske atarak yaşamayı tercih ettim. Çok büyük hedeflerim, azim göstereceğim durumum yok ama kendimi de bir miktar garanti altına alarak yaşıyorum. Yuvarlanıp gidiyorum işte.
spencereid
insanın anlarına özgüdür. istatistiksel olarak aptallık yüksek olan bir bireyde söz konusu kendisi olduğunda zekice hamleler yapmakta olup bazı zeki insanlar da söz konusu kendisi olduğunda büyük aptallıklar yapabilir.
zeka farkında olmayla alakalı ise yani "transitive consciousness" a giriyorsa ve beyin geçmişte yaşadığı şeyleri kaydettikten sonra onu yorumlayarak yeni kararlar sunuyorsa aptalığımız bilinç dışından da geliyor olabilir. bu yüzden olduğumuz şeyle ilgili düşünürken onun ne kadar açılabileceğini ve bazı kararları sık sık kontrol edip bilinç dışının ne kadar etki ettiğini de düşünmek gereklidir.