zekasıyla erkeği ezen kadın

mamma mia
aşırı özgüven kaynaklı küstah kadınla karıştırılabilen kadın. yanılmıyorsam zekayla ezmek, karşındaki insanın tartışılan bir konuda ya da geliştirilen bir fikirde senden daha sağlam bir argüman öne süremediği durumda gerçekleşir. aslında ezmek değildir ve cinsiyeti yoktur. bence ezmek fiili yanlış kullanılmış. ama bu kadından anladığımız aslında içten içe erkeklere düşmanca hisler besleyip saldırgan fikirlerle bazı erkekleri susturan kadınsa çok yanlış gelmişim. bu durumda, bazılarında neden seksle bağdaştığıysa başka bir psikolojik meseledir. daha başka mesele ise yıllardır insanlığın içine işlenen "erkekler daha zekidir onu zekasıyla alt eden kadın sıra dışı olmalıdır" fikrinin bu kadını süper kahraman gibi görmeye sebep olmasıdır. ondan etkilenilir, onunla sevişilir ama ilişki düşünülemez.
marifetsiz kazanova
bu genetik şifre akışı olsa gerek, yasaklanmış meyveyi yedikten sonra, bir ısırıkta adem'e attıran korkulası bünye. zekasına değil, duygularına çalışın. kadın pozitif bir bünye üzerine kuruludur, iletişim derslerinde bize öğretilen, kadının ayrı algı yeteneği vardır. sahip olmak istediği şeyleri pozitif algılar.

örnek: mağazada 5,99 tl deterjan fiyatı

kadın algısı : 5 tl dir bunu 5 liraya yuvarlar
erkek algısı : 6 tl dir bunu 6 liraya yuvarlar

daha çarpıcı örnek ise, kulaktan beyine ilerleyen kelimelere sembol denir. bir kadına bir sembol verdiğinizde yani bir kelime söylediğinizde, kadın bunu zihin datasında 13 ayrı şifre ile depolar. bu erkekte sadece 3 dür.
daha basite indirgersek örneğin erkeğe su dedik, erkek bunları 3 şifreyle işleme koyar.

su=hayat
su=likit
su=şeffaf

gibi, ama kadın böyle mi? 13 ayrı çözümleme. varın gerisini siz düşünün. 13 ayrı strateji, 13 ayrı plan gibi.
o yüzden kadına daha temkinli yaklaşmak gerekir. karşınızdakini tanıyın özelliklerini bilin yeter.
erkek formülü basit, kullanın bunu, ezdirmeyin lan kendinizi
başarı = iki damla göz yaşı
albino aborjin
bu başlık genelde kadın zekasını küçümseyen bir anlam da barındırıyor. o bir yana, iki aklı selim kişi karşılıklı oturup tatıştığı zaman ezmek diye bir şey yoktur; yorumlayıp yeni bir sonuca ulaşmak vardır, ki bu bir alışveriştir. bilen insan dahi öğrenir konuşma esnasında. sorulan soruların kişiye bir çağrışım yapması da ayrı bir muhtemel. neyse özetle başlığı fuzuli buluyorum.