yıldız sözlük'te uygulanan sansür

george costanza
yıldız sözlük'ün azalarak bitmesi başlığı'na girdiğim #46823 numaralı entry'im silinmiş.

entry:
"vuku bulmakta olan bitme olayı.
üst üste çöken site, yedeklenmeyen entrylerin uçması, bir anda şu anki dandik temaya geçilmesi.
arada moderatörler falan girip 2-3 entry yazıyordu. bugün onu yapan bile olmamış.
neyse iyi bir denemeydi, yürümedi, yazık oldu. geçmiş olsun, iyi sözlükler(!)."

fikir özgürlüğü olmayan bir yerde kim ne yapsın gençler? iyi sözlükler. alın kendiniz oynayın.
alfa
azalarak çoğalalım öyleyse .sözlük experliği yapmaksa konu , 1999 'lu ekşi ile 2017'li yıldız'ı kıyaslamamak gerekir .yeni sözlük,zamanla yolunu bulacaktır .
sansür diyerek sözlüğü bitirdiğini sanan yazar arkadaşa , yeniden girdiği entrynin silinmemesi yeterli cevap olacaktır.
bir yıl sonra yıldız sözlük; 2 binin üstünde yazara ,12 bin başlığa ,50 bin girdiye,günlük 15 bin okuyucuya ulaşmış .daha iyi olacaktır .
kasmaya gerek yok ,dileyen istediğini yazar ,dilemeyen boş tespitlerle dikkat çekmeye çalışır .bir yaşında sözlüğe yüklenerek kendinizi fazla zorlamayın ,üstte yazara 1999'lu sözlükte ''iyi sözlükler '' diliyorum .
alakalı biri
üniversiteli kafasıyla yazan yazarların handikapı sözlüğün ilerlemesinde en büyük engeldir .üniversiteli sözlük yazarlığı ,üniversite sözlüğü olmak bazılarına ,yok sözlük yazarlığı böyle ,format ,jargon geyikleriyle süslü laflar ettiriyor .abarta abarta yazmak isteyenleri soğutan bir ortam oluşuyor .sözlüğün jargonu ,formatı yazarların istedikleri gibi yazmalarıyla oluşur .yıldız sözlük jargon ve format fedaileri sözüm sizlere . sokmuşum jargonunuza ve de formatınıza .uludağ , üniversite sözlüğüydü ,instela 'da öyle .şimdi oralarda yazarlar istedikleri ortamı kurmuş yürüyorlar .ekşi dediğiniz format yumağı bile bu denli kasıntı yazarlarla dolu değil.isteyen istediği şekilde yazar ,isteyen okur ,istemeyen es geçer .
format ,jargon kahramanları ,hani neredesiniz . bir sözlüğün en büyük düşmanı sizin gibi ütopik tembellerdir .sözlük yazarlığı ise bu değildir .yıldız sözlük kurallarının , isteyen istediğini yazar şeklinde tek maddeyle değiştirilmesini öneriyorum .bu el değmemiş ortamdansa yazarların şakıdığı ,eğlenceli bir ortamı kurmak yazanların elindedir .sözlük yazarlarındır mottosunu vurgulayan sözlük yönetimi ,bırakınız sözlük yazarların istedikleri gibi takıldığı ,eğlenceli bir platform olsun .