yazı yazmak

Aranankan
Rahatlatıyor.berbat geçen günün ardından çoğu şeyin iyi gelemeyeceği kadar iyileştiriyor.görmeyecek biliyorum ama bana yazmayı sevdiren türkçe öğretmenime sevgilerimi yolluyorum.
spencereid
Yazı yazmayı dışa vurum olarak görüyorum. Genelde iyiyken yazılır mı? Ben yazmıyorum. Olabildiğince öfkeliyken, mutsuzken, hiçbir şey yapmamanın verdiği sıkıntıdan... yine de mutluyken yazdığım tek yazı "yavaş yavaş yürüyerek çıktığım merdivenleri aynı yavaşlık ve tembellikle çıkmak istemezcesine çıktığım

gittiğim bütün yollardan

gözlerim mutlulukla parlarcasına

yeniden

yaşayarak

adımlarım hızlı

bir çocuğun ilk bilgisayarına dokunurken gösterdiği titizlikle çıktığım bu yollardan

başım dik

kafam rahat

ne olmuş olursa olsun dediğim,

acılarımı, bomboş karakterler karşımda konuşurken kafamı kasanın uzun tuşuna basarak kapattığım anlardaki gibi; kapattığım anda-

tahammül edemeyeceğim sözler tahammülü fazla kişilerden çıkarken olduğu gibi

böyle

bu an geçecek bitmesini bekle dediğim anlarda yani,

işte o merdivenlerden

tutarlılıkla ve gülümseyerek

iniyorum." Şeklindedir. Yeteri kadar mutluluğumu yansıtmamıştır.
hepuykuluyum
kimseyle konuşamadığın zamanlarda içini dökmek için başvurabileceğin en iyi yollardan biridir.

edit :şiirimden kısa bir dörtlük

Bir keman çalıyorum yağmalanmış topraklara

Orada sevdiklerimiz

Kızıl karanfillerimiz

Durmadan açsın diye çiçeklerimiz

Kavgamızı kuşanıyoruz

Büyüdükçe toprağa düşenlerimiz

Buruklaşıyor keman sesleri…
bendeöyledüşünmüştüm
Yazı yazmak insanın duygu ve düşüncelerini aktardığı en kolay ve en güzel yollardan biridir. Öyleki kaleminiz elinizde iken özgür hissetmelisiniz. Yazdığınız yazı ile aranızda duygusal bir bağ kurulur yazınızı benimsersiniz bu yüzden nice kaleme alınmış eserler yazarlarının davaları olmuştur.
10th of november
Yazmak bir tutku ,yazamadığım günlerde bir boşluk hissederim .çok okuduğunu, çok gördüğünü,müthiş entelektüel olduğunu göstermek adına değildir yazmak .düşüncelerini anlatabilmek ,sesini duyurabilmek, ruh halini yazıya dökebilmek ve daha birçok sebep sayılabilir.
Yazmak rahatlatır ,yazmak insanı kendiyle barıştırır ,yazarak çoğalır yazar ve çoğala çoğala tam olur yazan
noname
Gerektiği zamanlarda yazı yazarım. Mesela değer verdiğim birine doğumgünüyle alakalı bir yazı yazıp veririm 2. Ise vize ve final haftaları ders çalışırken. Onun dışında yazamıyorum.
posseiddon
yazarım ,yazarsın ,yazarız .üzerine cümle kurmanın gereksiz olduğu eylemdir.yazan hangi güdüyle yazdığını bilir ,okuyan neden okuduğunu bilir
biri hep aglayan digeri hep gulen iki hayat
bir vecd halinde yazdığın bir metni bir daha okuyarak düzeltme olayıdır. kısalık yeteneğin kardeşidir. silecek bir şey kalmadığında mükemmel metin ortaya çıkar. bu da olabilecek metinler arasında en soyut haldekidir. bu yüzden hegel'in sanat piramidinin en üstünde şiir gelir. çünkü şiir maddeden en soyutlanmış olanıdır. bu piramitte ne kadar madde varsa, o kadar alttasındır. bu yüzden şiir en üsttedir. bir kısmını anlatıp hepsini tahmin ettirmek mükemmel metinlerde görülür. mükemmel metinlerde okuyucunun keşfetme kabiliyetine hürmet vardır. bunun içindir ki ima ve sezdirme ile geçilir. ipuçlarını verip bırakır, kâşife kapı aralar. kapının kolunu indirir bırakır, dileyen kapıyı açar girer.

(bkz:cevamiu'l-kelim)