yazarların uyku süresi

yildizrobotics
Ortalama uyku süresini verebilirler. Bunu son zamanlardaki rutini hesaplayarak verebilirler.

Benim son 10 yıllık ortalama uyku sürem sanırsam 11 saati buldu. Bunu genelde herkese söylemem ama gerçekten fazla uyuyorum. İşsizim, yapabilecek pek de bir şeyim yok. Bu bağlamda uyumanın uyumamaktan daha yararlı olduğunu düşünüyorum. Hem sinirimi alıyor, düşünmemi bir şekilde engelliyor, hem de gün içinde daha az sıkılmamı sağlıyor. Aramızda 4-5 saat uyuyanlar da var, lakin uyku da bence yemek yemek gibi herkeste aynı olmayan bir şey. Ha benimki de belki uzun vadede 4 saat uyumak gibi zararlı olabilir, bilmiyorum, hayatımda yaptığım en doğru şey bu bence. Dünyayı kurtarmıyorum, hayatımda daha çok şey yapacağım diye dertlerim yok, ki zaten enerji ve heves dolu değilim, kendim için söylemiyorum ama hem belki az uyku da ömrü bir şekilde çok kısaltıyordur, hatta sanırsam bununla ilgili araştırmalar var. Kısacası uyumak hayatımda yaptığım en güzel şeylerden biri. Bazen en iyi sinema kurgularından daha iyi bir şekilde (Abartıyor muyum emin değilim) rüyalar görüyorum ve uyuduğum her bir saniyeye değiyor.

27.5 yıl diyebileceğimiz sürede ise 10 saate yakın süre uyuduğumu söyleyebilirim. Şu anda 100000 saatten fazla süredir uyudum, hedefim en kötü ihtimalde bile (Yaşadığım sürede) 250000 saat uyumak, hatta ölmeden bir saniye önce 300000 saat uyumuş olmak.
4respect
Kişiden kişiye değişen bir olay. Çok fazla uyurum, uyumayı seviyorum ama düzensiz bir şekilde. Gece uyanıp sabahlara kadar takılmak ya da sabah uyanıp öğlen tekrardan uyumak gibi, o anki işime göre kafama estiği gibi uyuyorum. Güzel bir şey fakat yararlı mı zararlı mı orası beni ilgilendirmiyor, bu şekilde mutluyum.