confessions

yildizrobotics

Yıldız Yazar  · 28 Kasım 2018 Çarşamba

  1. toplam giri 208
  2. takipçi 1
  3. puan 1995

30 yaşında bekar olmak

yildizrobotics
30 yaşında hiç sevgilisi olmayan biriyle yarışamaz.(bkz:kayra)

Eee, olmaması normal, bunu biliyoruz en azından. Olmaması da olumlu yalnız. Cinsel açıdan güzeldir de, diğer açılardan zamanla her şey darlanıyordur. Evliliklerin hali ortada. Yakında ya evlenmeyecekler ya da evliliklere maksimum 3 sene ömür verecekler.

kayranın yıldız günlüğü

yildizrobotics
İstanbul beni çok yordu. Stres yaptı, gerdi. O kalabalığı, tahammül edilemeyecek genel pis kokusu, 3-5 gezilecek yer haricinde fazla çirkin manzarası, beton görünümünün artık haddinden fazla iğrenç hale gelmesi, şeref nedir bilmeyen insanları, çakal insanları, daha sayılacak 1001 etken nedeniyle İstanbul benim için bitik bir şehirdir. Bu saatten sonra da her şeyin güzel olması için en az 20 sene düzgün planlama yapılmalı, o da yapılırsa.

Mühendislik büyük şehirler haricinde fazla yapılmıyor takdir edersiniz ki. Benim durumumda biri de mühendislik yapamaz. KPSS denesem, onda da alımlar milyonda 1 adeta ve koşullarımdan dolayı beni almazlar. Özelde de ne cevap vereceğim? Askerlik yok, ruhsal sağlık olumsuz, CV boş, okul 10.5 senede bitiyor, var da var. Kısacası mühendislik benim için yapılamayacak bir meslek haline gelmiş olup, yapanların da önemli bir kısmının tek tek mesleği bıraktığını gözlemliyorum. Maaş yok, mobbing var, yoğun iş gücü gerekliliği var. Bu yüzden millet bırakıyor bu işi. Yapanlara saygım sonsuz ama benden geçti artık. En iyi maaş 3000 dolar olmuş, o da en kıdemlilerin, yönetici vasfı bulunanların. Fena para değil ama o kadar öğrenmeye, bilgiye, o kadar aşırı oğlu aşırı çalışmaya daha iyi paralar kaldırılabilir. Kendi işini yapanlar daha şanslı elbette.

Bu yüzden mühendisliği de eleyince küçük sahil kasabalarına yerleşmek mantıklı. Muğla civarı (Datça ve Marmaris gibi) yerler aklımda. Para ayırabilir ve bir daire alabilirim. Buradaki dairemden de kira alabilirim. Vakıf paramla da beraber keyfime bakarım. Paranın dengesini bilmeli. Son 4.5 ayda 180000 TL harcamışız. (Annem ve ben) Gezmeler, alınan teknolojik eşyalar, lüks yemekler derken gidiyor. Bu paranın çoğu benim harcadığım para. Artık durmalı ve daha az para harcamalıyım. Çok daha az. Ayda bir 5000 TL ile sınırlanacağım. Gezmeler bitti, belki bir yere daha gidebiliriz ama orası akrabamıza ait ve o karşılayacak, alacaklarım gelecek seneye kadar bitti ve artık evde yiyeceğim. Yoksa borca girerim ve 0 TL borcum ile gurur duyuyorum. Sahil kasabası da para biriktirme açısından iyi olacaktır. Babadan miras gelince de büyük bir ev yaptıracağım.

Not: Hayatımda 3 iyi denebilecek telefonum oldu, zamanına göre en iyisi S8, artık iyi telefon almıyorum. Zira hem telefonla bir şeyler kanıtlamaya ihtiyaç duymayacak bir durumum var, hem de J6+ model telefonum da halen iş görüyor. Biraz yavaş gerçi, kamerası da vasat ama alırsam en fazla A50 alırım. A50 güzel bir telefon arkadaşlar, aklınızda bulunsun. Doğum günümde A50 alabilirim. S10 da alasım geliyor ama çalınması çok koyar. LG G6 telefonum çalınmıştı. Ben bir telefona en fazla 500 dolar verme hareketime devam ediyorum. Pahalı telefonlara hayır, gereksiz olduğu gerçeğini savunmaya evet.

Bu üçüncü entry 13.07.2019'da yazılmıştır.

kayranın yıldız günlüğü

yildizrobotics
10 yılı aşkın süredir üniversitedeyim, 11. seneme geçtim, tek ders vermem durumunda %99 mezunum, bir de mezuniyet için yapılan basit sınav var ama o çok kolay. Yani gelecek dönemin sonunda mezun olabilirim. Öyle umuyorum.

Mühendislik benim hayatımın hatası oldu denebilir. Ülkede mühendislik bitirildi, artık hiçbir kayda değer albenisi kalmadı ve ben maalesef bunları gözümle gördüm. Maaş konusuna hiç girmemekle beraber 91 bin işsiz mühendis söz konusu. Zaten aşırı fazla da mühendis var. Ülkenin nüfusuyla yüzdelikli olarak rahatlıkla kıyaslanabilecek kadar. Bu kadar mühendise iş veren iş veremez. Benim CV'mde dolu bir şey yok, şu saatten sonra olsa da anlamı yok ve daha pek çok sebepten (Ruhsal sağlık, askerlikten muaf olmak ve daha birkaç seçenek daha) mühendislik yapmamın olasılığı yok. Okulu bırakmıyorum, zira yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişken bırakmak olmaz. Diploma dursun köşede. Yazılımdan, devrelerden nefret eder hale geldim. Yurtdışı hiç düşünemem, zira diplomam hem %100 Türkçe, hem de yurtdışında geçerliliği yok. YTÜ EHM diploması.

İşte tüm bu sebeplerden İstanbul benim için hastalıklı bir seçenek. Zor durumdaki ruhumu daha da zorlayan bir seçenek. Ankara kadar berbat olmasın ama gerçekten de hastalıklı bir şehir. Hiçbir şekilde büyük şehir düşünmüyorum. Sahil kasabasından ev alacak ve orada kalan hayatımı idame ettirmeyi deneyeceğim. İş olarak kendi basit işimi yapabilirim, ortam nezih olsun da. Bir yolu bulunur. İstanbul çakal şehri.

Bu ikinci entry 11.07.2019'da yazılmıştır.

2d ve 3d sinema farkı

yildizrobotics
Kullanılan teknolojinin genelde verimli olmaması, en verimli halinin bile gerekliliğinin tartışılır olması bende 3D'ye karşı bir antipati başlatmıştır. Ayrıca genel hayatımda da gözlüklüyüm, bu da biraz etkili.

Geçenlerde Gold Class sinemada Spiderman: Far From Home filmine gittik. 2D idi ve 3D'de kullanılabilecek en baba efektler mevcuttu. Buna rağmen 2D'de aldığım o güzel keyif (Gold Class artısının da sayesinde) bana 3D'yi asla aratmadığı gibi, 2D'de kesin karar kılmamı da sağladı. Bundan sonra 3D'ye gidersem bu sadece 4DX versiyonu olur, onun dışında artık Gold Class yeni tercihimdir. Normal 2D olursa filmine göre düşünür ama yine de 2D'ye giderim muhtemelen. Böyle.

kayranın yıldız günlüğü

yildizrobotics
Bu başlık sözlüğü direkt dağıtmamak adına ve başkalarına da rahatsızlık vermemek adına açılmıştır. Kendimden sadece bu başlıkta bahsedeceğim bundan sonra.

Babam son metresiyle evlenemedi. Ortada kaldı. Babam yalancılıkta usta bir sosyopattır, tek başarısı para kazanmak olan biridir ve bu da insanların ona katlanmasını bir nebze sağlıyor. Parası bile yetmedi maalesef. 58 yaşında metresi olmadan ortada şu anda ve yüksek dozdan intihar edebilir, siroz olmak üzere zaten alkolden dolayı. Ben ondan farklıyım. Metres edinebilecek becerim yok ve param da o kadar yok. Sigara içmem, alkol almam. Tek benzer yönümüz o da asla onun kadar değil, benim de psikolojimin bozuk olması. Anne tarafı yarı yarıya iyi etkiler de vurmuş tabii. Araftayım ve tedavilerimle düzelmeye devam edeceğim.

Babam beni evlatlıktan ret edemedi, her yolu denedi ama 1/8 paya bile mahkum edemedi. Şu anda toplam mal varlığı çok fazla. En son 15 milyon liraya arsa aldığı söyleniyor ama doğru mu bilemedim. Tek kardeşim var ve ben size söyleyeyim, eğer yaşamaya devam edersem elime en az 1 milyon dolar miras geçecek. Kardeşime daha fazla geçebilir. Bir kısmını bağış yapsa bile çoğunu yapamaz, bilinen bazı şeyler var. 1 milyon dolar da bana yeter. Bir ömür kullanırım ben onu. Lüks denebilecek 2 daire alırım, 1 de Harley motor ve 1 de 1.45 silindirli Mercedes. Yeter. Zaten şu anda bile 2 dairem var ve vakıf param da cabası. 3 daire kiraya verilir bir süre. Sonra ben de bağış yaparım belki. Evlenemem de. Çocuk yapma sorumluluğu zaten büyük risk ve evlenmemin tek sebebi çocuk olur, fazlası değil. Gerekirse bağışa doğru huzur evine yerleşirim.

28 yaşım dolacak, zaten 32 sene sonra emekliyim, emeklilik hakkım da olacak ve 60 yaşıma kadar yaşayabilirsem direkt huzur evine yerleşebilirim de. Sebebi ise bünyemin daha yaşlı olması ve çökebilecek olmam. Yani içtiğim ilaçlardan ve kilomdan dolayı fazla yaşayamam, ha sağlığımı kazansam bile bir miktar yıpranma olduğundan dolayı 75 en en en fazla. Ki sağlığımı kazanmaya niyetliyim dostlarım. Tıp falan gelişebilir tabii ama insanız en nihayetinde, benim yaşayabileceğim maksimum yaş bence belli. 75 yaş.

Bu ilk entry 10.07.2019'da yazılmıştır.

bcaa amino asit ve kreatin kullanımı

yildizrobotics
Bu 3'ü ileride tarafımca düzenli alınacaktır. Whey Protein alınmayacaktır. Asla.

Şu anda sadece BCAA ve kreatin kullanıyorum. O da antrenman öncesi ve sonrası için. Bilek güreşinde resmi kulüpteyim ama çok yetersizim dostlarım. Ağır siklette başarı sağlamam bence imkansız. En azından derece almak. (Ülkede tabii, yurtdışında mümkünatı yok)

Bildiğiniz üzere 161 kiloya çıkmıştım. Bir siteden bir üye (Nickini hatırlayamadım, hayal meyal bir iki harf geliyor sadece) bana 300 kg olacaksın demişti. Hatta TR rekoru bende olacakmış. Efendim ben 126 kiloyum şu anda.

Uyguladığım sözlerim;

Coca Cola yok. (Asla)
Günde 1 litre içecekten fazlası yok. (Su hariç her şey)
İçki ve sigara zaten yok. Hiç olmadı.
Yürüyüş ve yüzmeye her daim ağırlık ver. (Bisiklet de olsun isterim ama İstanbul'da zor olabiliyor, Beşiktaş civarında sürdüm yeterince) Yüzme site içinde yapılıyor.
Antrenmanlarını eksiltme. (Bilek güreşi fıtık olduğum için en ideal spor maalesef, ağırlık kaldırma bitti benim için. Ayrıca sadece dambıl ve makinelerle, bir de bazen Z bar ile çalışıyorum)
Yemek olarak sebze ve et ağırlıklı çizginin dışına çıkma ve en fazla 3 kg ye. (Fazla geldiyse daha önce yediklerimi hiç yazmayayım)

Böyle böyle 90 kiloya düşme hedefim devam ediyor. 87 kg yağsız ağırlığım var ama 90 kiloda %12 yağ oranında iş biterse mükemmel olur. %10 altı yağ oranını istesem de yapamam ama zaten normalde de istemem.

Not: İşbu yazı başka bir sitede daha yazılmıştır ama oradan silinmesi yakındır. Burada kalacaktır. O yüzden yazmayı uygun gördüm.

sözlük yazarlarının kulaklıkları

yildizrobotics
Benzeri başlık vardı ama buradan devam edelim. Hediye kulaklığı bir ömür saklayacağım, duruyor yani.

Grado SR60e kardeşimde var ama bunlara ek olarak Grado SR325e almak isterim, Monster alırsam alamıyorum. Yoksa Grado SR60e'yi Sennheiser HD 518'i kardeşime vererek geri alacağım. Takas gibi. Masada ise Audio Technica R70X (İki yıl olacak), Pioneer MJ 591SE (3 yıllık), Yıldız Kulaklık, Sennheiser HD 518, bir tane JBL Bluetooth kulaklık ve bir de Hifiman Müzik çalarla birlikte RE400b var. Bunların dışında bir de telefonun yanında gelen ortalama kulaklık var. Başka da kulaklığım yok.


yildizsozluk/foto

peygamberin okuma yazma bilmemesi

yildizrobotics
İlk ayetin oku olması durumu kötü düşünceye sevk etmektedir, komiktir. İslamcılar açıklama getirme konusunda bayağı ısrarlı olsa da ve aklı karıştıracak ve sonradan konuyu bağlayacak şekilde önermeler getirmiş de olsa (İslam'ı çökerten her ayete yapıldığı gibi) gerçek gerçektir. Peygamber İslam'ın ilk ayetini dahi yerine getirememiştir.

monster notebook

yildizrobotics
Fena olmayan bir notebook markası. 7000 TL bütçem var ve GTX 1650 gibi bir ekran kartla da olsa bu parayı ABRA serisinden birine dökmeyi düşünüyorum. Yoksa GTX 1650'li kasa çok daha ucuza gelebilir. Derdim oyun değil, kaliteli monitör, 6 çekirdek i7, yüksek hızlı uygun miktarda bellekli SSD ve dahası. 7000 TL bu bağlamda yetiyor. Kasa toplasak aynı GPU gücünü rahatlıkla monitör dahil olmak şartıyla 4500 TL'ye getiririz ama oyundan ziyade genel performans önemli.

Şıktır da, o kadar sövdük ettik ama alacağım galiba;


yildizsozluk/foto

acımasız ve kötü biri olmak

yildizrobotics
Gençlik çağları heba olmuş biri olarak artık geri gelmeyecek olanın hırsının bendeki dışa vurumudur. Acımasız davranmaktan vazgeçmeyeceğim, hakkımı en ufak çiğneyene iblis tarafımı göstereceğim. Mevki ayırt etmeden. Bu benim sonum olacak. Tamamen kötü biri değilim ama kötüye kötüyüm. Hayatımın tamamında aşağılanmış biri olarak artık ölümden korkum yok, bu da beni tüm fiziksel saldırılardan çekinmeyen biri yapıyor, tabii beni de öyle biri kılıyor.

otobüs demirleriyle barfiks çekmek

yildizrobotics
Bir süredir ekseriyetle yapmıyor olmama rağmen o bir sürenin öncesinde arada sırada yaptığım eylemdi.

Milleti korkuttuğumu fark etmeyen ben muhtemelen en iyi ihtimalde "Delidir ne yapsa yeridir" tepkisi alıyordum ama farkında bile değildim, hiçbir şekilde. Sıkıntılı bir insan olmanın bazı belirgin yan etkileri. Etrafına verdiğin rahatsızlığı fark edememek. Son zamanlarda bunun farkındayım ve hiçbir şekilde böyle şeyler yapmıyor, insanlara karşı daha dikkatli davranmaya çalışıyorum. Bacak da çalışırdım.

Evet, ben bu konuda tek olabilirim. Başka manyak tipler de yapıyordu gerçi. Birkaç defa daha gördüm aslında. Neyse ki hayatımın hiçbir döneminde vicdansız biri olmadım da hatamı anladığım vakit durabilmeyi başardım, zaten etrafıma fazla zarar veren biri de olmadım. İşte az çok böyle rahatsız edici davranışlarım oluyordu. Bunlardan da kurtuluyorum ve kurtulacağım.
0 /