confessions

username

Yıldız Yazar  · 30 Temmuz 2017 Pazar

  1. toplam giri 188
  2. takipçi 0
  3. puan 3930

teog

username
Açılımı temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavıdır. Dört gün önce evet yanlış okumadınız dört reyisin ağzından çıkan lafla
hmm şey yaa ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum
tarihe karışmıştır, yerine getirilecek sistem üzerine düşünülmemiştir.

sevilmeyen insan tipleri

username
Ciddiyetsiz insanlar güldük eğlendik tadında bırak demek gerekir hele laubalilik ve saygısızlık derecesine geldiyse açık açık uyarırım. bazıları dalgaya vurmaya devam eder bazıları da anlamsız triplere girer sonuc olarak da (bkz:biz ayrı dünyaların insanıyız)

Dipnot: Ciddi olunması gereken anlar olduğu gibi tabi ki dalgaya vurarak, gülerek geçirilecek anlar vardır kime göre neye göre derseniz de uyum yakalanırsa böyle sorunların ortadan kalkacağına inanıyorum.

alarm sesi

username
Benim için insanın hayatında duyabileceği en rahatsız edici seslerden ikincisi (birinci sırada sivrisinek vızıltısı var) İnsanı panik eder, yataktan sıçrayarak uyanmasına sebep olur (bkz:hayattaki küçük heyecanlar) neyse ki alarmı ertelemenin bir faydası olmadığını kabul edeli çok oldu da sabah vakti uzun uzun dinlemiyorum alarm sesini

evlenene kadar cinsel ilişki yaşamayan insan

username
Tercih meselesidir saygı duyulması gerekir evlenmeden önce cinsel ilişki yaşayan bir "insanı" eleştirmek nasıl saçma ise bu tercihte bulunan "insanı" da eleştirmek o derece saçmadır. Insanların kimle ne zaman ne yaşayacağını tartışıyor olmak bizim haddimize değildir eğer gerçekten üzerine konuşulması gerekiyorsa bekaret aslında nedir bunu konuşabiliriz ya da toplum baskısının kişiyi ne hale getirebileceğini (kadın veya erkek)

ezan

username
Ezan, kelime anlamı olarak bildirmek, duyurmak, çağrıda bulunmak, ilan etmek anlamlarında kullanılır. Ezan, dini bir terim olarak, Islamda farz namazlarının vaktinin geldiğini bildirmek ve Müslümanları namaz kılmaya çağırmak için müezzinin yüksek sesle okuduğu kutsal sözlerdir.

odtü'deki bazı tuvaletlerin cinsiyetsiz olması

username
başlıkta da belirtildiği gibi bazı tuvaletler yani hala birçok kadın ve erkek olarak ayrılmış tuvaletler bulunmaktadır. bu tür şeylerin ayrılması gerektiğini düşünen insanlar için gayet mutlu edici bir haberdir. unisex(karma) tuvaletlerle karıştırılıyor olabilir ama o tip tuvaletler de kadın ve erkek varlığını destekler niteliktedir. evet toplumumuza göre büyük bir adımdır fakat cinsiyetsiz tuvalet isteyen insanlar modernlik kovalamıyorlar haklarını arıyorlar. Okulda cinsiyetsiz bir tuvaletin olması "evet siz varsınız ve en doğal hakkınızı sağlamak görevimizdir." demek. Düşünün ki senelerdir ne baskılara maruz kalıyor bu kişiler o yüzden unisex tuvaletten çok farklı bir uygulamadır çünkü karma tuvaletler kadın ve erkek dışında ki genderları yok sayıyor.dipnot1: 2 sex vardır ama gender sayısı 2 değildir.

dipnot2: bir erkek olarak kadınlarla aynı tuvalete girmek istemeyen arkadaşlar, onlar da zaten sizin gibi hissetmiyor ve kendileri gibi hisseden kişilerin olduğu rahat edecekleri bir alan arayışındalar.
0 /