confessions

travis bickle

Çaylak  · 4 Kasım 2019 Pazartesi

  1. toplam giri 3
  2. takipçi 0
  3. puan 1437

yıldız sözlük itiraf

travis bickle
pandemiden dolayı mutlu değilim ama okulların açılmaması çok işime geldi. bölümümü okumak istemediğim için kaç senedir savsaklayıp duruyordum. Notlarım da çok düşüktü. yaklaşık 3 dönemdir online eğitimdeyiz ve bu sırada toparladım. evde olmayı da seven bir insanım. rahatım iyi şimdilik. tşkler wuhan.

bağımlılık

travis bickle
hayat kalitesini düşüren en büyük unsurlardan birisi.

çok düzenli, disiplinli bir insan olduğumu sanıyorum. ama düşününce, bunun kendi özgürlüğümü kısıtladığını fark ediyorum. örneğin kahvaltı: sabahları aç hissetmesem bile kahvaltı yaparım. yapmadan çıkacak olsam (ki hayatımda sayılıdır bu günlerin sayısı) "kesin olumsuz bir şeyler yaşayacağım"ı kurarım kafamda. her ne kadar kahvaltı yapmak iyi bir eylemmiş gibi kabul görse de çoğunluk tarafından, bu benim için bir bağımlılık. bunu fark ediyorum şimdilerde. ve bu bağımlılık özgürlüğümü kısıtlıyor. aslında iyi diye yaptığım şey kendime bir nevi sınır çizmek oluyor. kahvaltı yalnızca bir örnek ve burada kahvaltı yapılmalı yahut yapılmamalı konusunda konuşmuyorum.

herhangi bir insan da dahil olmak üzere hiçbir şeye bağlanmamalı. tabi bunu başarıyorsanız aşmışsınızdır; tebrikler. mantığı devreden çıkarmamalı. ama hayat karmakarışık. kapılıyorsun bazen bir şeylerin büyüsüne.

her neyse. hepinize sınır çizilmemiş hayatlar diliyorum.