confessions

şemsiyeli kızı bekleyen çocuk

Yıldız Yazar  · 29 Haziran 2017 Perşembe

  1. toplam giri 85
  2. takipçi 0
  3. puan 3569

casio fx991es

şemsiyeli kızı bekleyen çocuk
büyük abimin 2008 yılında alıp 2012 yılına kadar kullandığı, ondan ise abime geçen hesap makinesidir. 2016 yılı itibariyle bu emektar hesap makinesi benim elime geçti. elektrik mühendisliği okumam dolayısıyla telefonum gibi yanımda taşıdığım bir yoldaşım oldu. kasa sağlamlığıyla diğer casio modellerinden bariz bir şekilde ayrılıyor. hesap makinesi arayan arkadaşlara yatırım tavsiyesidir.

matlab gui

şemsiyeli kızı bekleyen çocuk
matlab gui, yani graphical user interface türkçe'ye çevirdiğimiz zaman grafiksel kullanıcı arabirimi manasına gelmektedir. fakat daha açıklayıcı olmak gerekirse matlab'da yazdığınız programlara grafiksel bir arayüz sunmaya yarayan birimdir. bu geliştirdiğiniz arayüz sayesinde klavye kullanımına büyük oranda ihtiyaç kalmadan (yani komut yazımına), büyük oranda eklediğiniz butonlarla işlerinizi halledersiniz.

fransa'daki elektrik üreten yollar

şemsiyeli kızı bekleyen çocuk
aslında wattway projesi desek daha doğru olur sanırım. projenin sitede verilen detaylarına gelecek olursak;--enerji geçişi gerçekleştikçe, güneş enerjisini toplayıp yerel olarak enerji üretebilen bir yol düşünün.--wattway, ulaştırma altyapısında dünya lideri colas ve ınes (fransa ulusal güneş enerjisi enstitüsü) tarafından üstlenilen 5 yıllık araştırmanın ürünü olan patentli bir fransız buluşudur. yol yapımı ve fotovoltaik teknikler birleştirildiğinde, wattway kaldırım, her tür trafiğe izin verirken temiz, yenilenebilir enerjiyi elektrik şeklinde sağlar.--wattway, tarım arazilerine veya doğal peyzajlara zarar vermeden elektrik enerjisi üretir ve fotovoltaik elektriğin hem fransa'da hem de dünya çapında enerji karışımındaki payını artırmaya katkıda bulunur.

detaylı bilgi için: wattwaybycolas.comnot: eğer gerçekten umdukları verimi alabilirlerse güneş enerjisi sektöründe başta fransa olmak üzere avrupa ülkeleri için büyük gelişmelere sebep olabilecek projedir.

raspberry pi

şemsiyeli kızı bekleyen çocuk
kendi işletim sistemi olan pixel yerine ubuntu mate kullanırsanız sizin için daha kullanışlı olacağını düşündüğüm mini bilgisayar.

peki bu mini bilgisayarla neler yapabilirsiniz;

-bir tv'ye bağlayarak apple tv'den bile daha kullanışlı ve daha ücretsiz bir medya aracı olarak kullanabilirsiniz.

-bir wireless penetration aracı olarak yani wireless güvenlik testi amacıyla da kullanabilirsiniz. yeni nesil bunu hack amacıyla da kullanmakta tabii ki.

-torrent indirme aracı olarak da kullanabilirsiniz. mesela ben üniversiteye gittiğimde açıyorum ve üni internetinden torrent olmasada film ve dizi indirmelerimi bunun üzerinden yapıyorum.bittabi sizin uzmanlığınız arttıkça yapacağınız iş spesifikleşir ve siz zaten birçok şeyi yapabiliyor konumda olursunuz.
0 /