confessions

scientist on board

Yıldız Yazar  · 27 Haziran 2017 Salı

  1. toplam giri 67
  2. takipçi 0
  3. puan 2534

1 ağustos 2017 yemekhane gıda zehirlenmesi

scientist on board
eveet, yıldız teknopark'ta bir firmada part time olarak çalışmakta olan ytü öğrencisiyim. hem ucuz olması hem de ulaşımı kolay olması sebebi ile de bu yaz çalıştığım günlerde de yemekhaneyi kullanıyorum.

öncelikle yıllardır süre gelen yemekhanenin kalitesinin sürekli düşmesi olayına birçoğunuz şahittir. yemeklerden çıkan böcekler, tarihi geçmiş ekmekler gibi birçok kalitesizlik olayına şahit olduk. ancak yaşadığım son olay gerçekten bardağı taşırdı.

başlıkta da belirtildiği gibi 1 ağustos 2017 tarihinde yemekhanede iş arkadaşlarımla yemek yedik. menüde her zamanki garipliğiyle bir çorba, etli patlıcan ve bulgur pilavı vardı. sonrasında da işimizin başına döndük.

2 ağustosta saat 04.30'da kusmaya uyanmamla bir şeylerin ters gittiğini fark ettim. daha sonra saatlerce kusma ve ishal şeklinde olayın devamı vuku buldu.

doktora gittiğimde kendisi olayın çok büyük bir ihtimalle gıda zehirlenmesi olduğunu, bol bol su içmemi söyledi ve rapor verdi. ben ise yediğim hangi şeyin beni zehirlediğini düşünüyordum. son yemeğimi akşam 18.00 sularında yemiş olup, ardından saat 22.00 sularında helvamsı bir şey yedim.

tüm suçu ise bu yediğim garip şeye bağlamıştım. taa ki iş arkadaşım bana gıda zehirlenmesi geçirdiğini ve yarın işe gelemeyeceğini söylediği ana kadar. o zaman tüm şimşekler kafamda çaktı ve sorumlunun yemekhane yemeği olduğu kanısına vardık.

(resim

(resim

evet gelelim şimdi sonuca. zaten kalitesizliği ile iyice dibe vuran yemekhanenin, bu olayın yaşanması ile benim gözümde değeri sıfıra düşmüştür ve bu zehirlenmeye sebep olan her kim ise elimdeki hasta raporu ile şikayet etmeyi, o gün çıkan yemeğin numunesinin incelenmesini sağlamayı ve olayın takipçisi olmayı düşünüyorum. mutlaka o gün yemekhanede yemek yiyen birçok insan da benim yaşadığımı yaşamıştır. o yüzden başına aynı olay gelen sözlük arkadaşım var ise benim ile birlikte şikayet etmelerini rica ediyorum.

not: açıkçası olayın şikayet olarak kime taşınabileceğimden haberim yok malesef, o konuda da bilgi sahibi olan arkadaş varsa beni yeşillendirirse sevinirim.

*bir düzeltme yapayım arkadaşlar, yemek yediğim tarih 1 ağustos. 2 ağustosta zehirlendiğim ortaya çıktı ve rapor da o yüzden 2 ağustos tarihli. kafa karışıklığı olmasın

sağlıcakla kalın
0 /