confessions

prangasparadise

Yıldız Yazar  · 7 Ocak 2018 Pazar

  1. toplam giri 360
  2. takipçi 0
  3. puan 3756

tirrek tiplemesi

prangasparadise
Eğer bi bağcılarlıysanız ya da semt adı verilen bir yerdeyseniz illaki tirreklerle karşılaşmışsınızdır. Bu tipler genelde elinde tespih olan Tofaş ya da Şahin bir araçta yanlayan sağ kaşında jilet izi olan ve arabesk ile disco tarzı karışık müzikler ile takılan insanlardır. Genelde toplumda abaza ya da Abaza'n da denir. Mini motorsikleti ve heryerinde led ışık ve Çakarlar bulunur.

ezhel

prangasparadise
serbest bırakılan rapçı dedikleri kişi. özel hayatı kimseyi ilgilendirmez ancak herkesin dediği gibi müzik, bir insanın ruh halini belirleyen çok önemli bir olgudur. özellikle ergenlere hitap ediyorsan dikkatli sözler yazacaksın. cebimde kenevir tohumu, market mi soysak? gibi sözler.
yine de geçmiş olsun. bundan sonra böyle sözler yazmaz umarım.

fotoğraf hileleri

prangasparadise
Zamanımızın vazgeçilmezi fotoğraflardır. İster sosyal medya olsun isterse albümler olsun bunlar için yada anı için çok fazla fotoğraf çekiniriz. Bizden size minik hileler. Öncelikle yüzünüz matsa veya cilt tonunuz orantısız ise fotoğraf çekerken güneşe doğru bakıp kamerayı arkanıza alın. Ya da daha gotik çıkmak istiyorsanız güneşe sırtınızı dönün bu ise sizin silüet şeklinde çıkmanızı sağlayacaktır. Ve son olarak boy fotoğraflar. Boy fotoğraf için bacaklar çok önemlidir. Bacağınızı ileri doğru yöneltirseniz daha uzun çıkacaksınız ve hafif bir saç dağınıklığı ile istediğiniz görünümü elde edeceksiniz.

umut filmi

prangasparadise
Umut filmi Kore yapımı bir sinema filmidir. Konusu fakir bir ailenin 7 yaşındaki kız çocuklarına tecavüz edilmesidir. 7 yaşındaki Umut adındaki kız okul yoluna düşer ve okula çok yakın bir yerde bi adam çıkar karşısına ve daha sonra bir inşaat alanında tecavüz eder kız ise 911 i arar. Daha sonra kıza anüs ve kalın bağırsağı alınmak zorunda kalır. Psikolojik depresif içine girer ve hayatta bu olan onun için utanç verici bir olaydır. Tecavüze uğrayan bir kızın psikolojik depresifi filmde işlenir.

rakı adabı

prangasparadise
rakı erbabı, çakırkeyif ile sarhoşu birbirinden ayırmaya özen gösterir. çakırkeyif olmak ve mümkünse öyle kalmak esastır. eskiden adabı işret yasalarının harfiyen uygulandığı meyhanelerinde sarhoş olmak ayıplanır, asıl içiciliğin çakırkeyif kalmak olduğu düşünülürdü. acemi içiciler bu doyumsuz ruh halini, rakı alma hızını azaltma sinyali olarak kabul edebilir.

yiyip kilo almayanlar

prangasparadise
çocukluk , ergenlik ve gençliğin ilk dönemlerinde (17-19) yüksek olan metabolizma hızı ve hareket fazlalığı bu konuda önemli rol oynamakta . bu dönemlerde daha çok mahalle kültürü için konuşursak , vaktin bir kısmının dışarıda çeşitli aktiviteler yapılarak geçirilmesi etken rol oynar . yaş ilerledikçe bu oran düştüğünden insanlar doğal olarak aldıkları günlük kalori miktarını yakmakta zorlanıyorlar .

kazı kazan

prangasparadise
Kazı kazan kazanmak aslında zor değil sadece püf bir mantığı var. Önünüzde onlarca kart vardır ve siz bir düzine çekmek isteseniz de karışık çekildiğinde boş olanları bulma ihtimaliniz çok yüksek. Minik bir taktik verecek olursam bir satır veya bir sütunu komple almanızı tavsiye ederim illaki o sırada yada sütunda boş olmayan kart vardır ve kaybetme ihtimaliniz daha düşük.

kadıköy moda

prangasparadise
Moda dediğimiz aslında İstanbul'da kadıköy ilçesinde bulunan bir bölgedir. Bu bölgenin ünlü olmasının nedeni kalıplaşmış boğa figüründen kaynaklanır. İsmindede olduğu gibi moda için büyük mağazalar olmakla beraber dolusuna mini butikler de vardır. Moda'nın tam ortasında bulunan boğa figürü pek çok konuya pek çok filmede yer edinmiştir.

prezervatif

prangasparadise
Prezervatif cinsel ilişki anında istenmeyen hamilelikleri önler. Bu aslında yükselen nüfus artışını önlemek için gayet güzel bir yöntem. Prezervatiflerinde türleri vardır. Bu türler cinsel ilişkide haz aldığınız noktalar için değişkendir. Prezerfatiflerin aşınması yırtılması durumunda istenmeye hamilelik meydana gelebilir. Dikkatli olunmalı.

mrs nafaka

prangasparadise
Şeyma subaşı herkes gibi doğan bir insan. Bu kişiyi farklı yapan acun ılıcalı. Yıllar öncesinde manşetlere istenmeyen bir gayrimeşru çocuk ile haberlere düştüler. Daha sonra acun eşinden boşanıp sevgilisi olan Şeyma subaşı ile evlendi. Acun çok sakin usturuplu iken Şeyma o ülke senin bu ülke benim gezip eğlenen birisiydi hal böyle olunca çiftler anlaşamadı ve ayrılık yaşandı. Şuanda Şeyma subaşı aylık nafaka miktarı 125 bin tl. Bu ünlü bir şirketteki ceo maaşından bile yüksek. Bu maaş ile o gezme eğlenme parti günlerine devam ediyor.

türkiyeyi eleştirmek

prangasparadise
hiçbir şey eskisi gibi değil, gelinen süreçte artık gittikçe bataklığın dibini görmeye başladık. o bataklıktan çıkmak için dostumuz da yok, bize bir dal parçası uzatılsın. asil türk milleti, tarih boyunca yabancı kökenli devşirme yöneticilerden çok çekmiştir. türk ırkı atatürk'ün deyişiyle ''zeki ve çalışkandır.'' zeka konusunda hiç geri kalmış bir millet değiliz, koyun kısmı hariç, onları ayrı tutuyorum. maşallah hepimizin gözleri çakmak çakmak, zekice espriler falan havada uçuşuyor..

aseksüel insan

prangasparadise
hormonal bir bozukluk veya "seksten nefret etmek" değil. seksi zevkli bulan insanlarda seçebilir. mesela bazı insanlar seksi "zaman kaybı" olarak değerlendirip aseksüel olabilirler. sadece seks değil duygusal olarakta bu işlere bulaşmayanlar vardır.

soğuk savaş dönemi

prangasparadise
"stalin, kapitalizme karşı savaştığını sanıyor, aslında o bize yardım ediyor ve o zavallının bundan haberi bile yok. bırakalım uyanmasın, sovyetler zamanı geldiğinde zaten uyanacak. ve uyandığı zaman biz onların modasını çoktan köhneleştirmiş olacağız."
1

iskelet sistemi

prangasparadise
Strüktür bir iskelet sistemidir
Struktür bir yapı elemanıdır.strüktür yapıyı ayakta tutan taşıyıcı elemanlardır.bunlar kolon kiiş vs.strüktürler cok eski zamanda ünlü mimarlar tasarimlarında altın oranı kullanarak yapmışlardır

yorgunluk

prangasparadise

Bireyler bir işle devamlı ilgilendiklerinde yorulabilir.yorgunluk bir çok anlamda açıklanabilir.kişi yapmak veya sevmedigi bir sey yüzündende yorulabilir.yorgunluk piskoloji meselesidir.kişi hic bir iş yapmadanda yorulabilir.oldugumuz yerden sadece dakikalar voyumca düşünerek da yorulabiliriz.

türk usulü barbekü

prangasparadise

Mangal güzel bir günde yapılan genelde sıcak guneşli günlerde yapılan hoş bir ortamdır.genelde samimi arkadaşlar arasında aile arasında sevgiller arasında veya bir gezide yapılır.mangalı yapmak genelde gönül işidir.genelde erkekler yapar kadınlarda salata vs. yapar.

bir pazar kahvaltısı

prangasparadise

Her insan uyuyup kalktığında ayılabilmek ve enerji toplayabilmek için güzel bir kahvaltı yapmak ister.sabah duzenli yapılan kahvaltı kişiyi her anlamda olumlu etkiler.kişi saglıklı düşünür.sağlıklı karar verir.ve sabah yapılan kahvaltı kişiyi tüm gun enerjik edebilir.sabah yaptıgımız duzgün kahvaltı kisiye kilo olarak gelmez.kahvaltıda istedigin kadar ye ama etkisi olmaz diyebilirim cünkü tüm gün ayakta koşturacagın icin yediğin seyler sindirilir.

depresif hava

prangasparadise

Havanın kapalı olaması insanları piskolojikmen bunalıma sokabilir.veya bazı bireyleride mutlu edebilir.genelde insanlar güneşli acık havaları severler.kapalı gunlerde bir şey yapmak veya ilgilenmek istemezler.hepimizin başına gelmistir.plan yaparsınız fakat o gün kötudür .iptal etmek istersininiz veya ertelersiniz.onun gibi.
0 /