confessions

PARS

Yıldız Yazar  · 26 Haziran 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 1646
  2. takipçi 25
  3. puan 17605

şirnaz usta

PARS
Bakırköy'de bir dönerci. Yaptıkları bir kampanya (!) çorba, ana yemek, tatlı ögelerinden oluşmakta. Dönerin porsiyon fiyatıyla piyasada 100 g döner ve pilav yersin, burada her halde 75 g. pilav üstü olursa da iki lira daha fazla. Mönü listesinde her ikisinde de pilav, patates ve domates/biber bulunurken pilav üstü olanda neredeyse hiç garnitür gelmemektedir. Tatlarına bakacak kadar getirmişlerdir.
(bkz:sağ olsunlar)

Pilav üstü olanla aradaki fark pratikte safece iki lira mıdır? Yapılan belli belirsiz kampanyada çorba ve tatlı da varken, pilav üstü döner alınırsa ne çorba ne de tatlı gelir. Pilav da tabağın yanına değil de altına konmuş aynı miktardaki versiyonudur. Neyse ki çok anlayışlı olduklarından durumu haberdar edince tatlıyı ikram (!) olarak verebilmeyi düşünmüşlerdir.


Not: Gerçek fiyatları onar kuruş daha ucuz lakin ellerinde para üstü verecek bozukları bulunmuyormuş.

(bkz:biz de yedik)
(bkz:literally)

Tat: 4/10
Servis: 5/10
Hız: 3/10 (Garsonlar birbirlerinden haberli mi acaba?)

madonna

PARS

Tam ismiyle "madonna louise ciccone"dur ve popun kraliçesi'dir zira lakabı da öyledir.
Katolik bir ailede doğar ve daha küçük bir çocukken annesini kaybeder. Çoğu kız çocuğu için bu durum, geleceğin en karanlık habercisidir lakin o bunu tersine çevirebildiğini kanıtlar. İlk okulunu dereceyle bitirir ve aynı zamanda da bale yapar (halihazırda atletik olan vücudunun kökeni bu dönemlerde şekillenmeye başlamıştır ve halen fit kalabilmiştir.). Sadece 35$ parayla New York'a bale tutkusu için gelecek kadar cesurdur.

Ardıllarına müzik alanında bir örnek teşkil eder. Sahne sanatları ve kendine has tarzıyla feminizmin de önemli bir temsilcisi olmuştur. Dünyanın en etkili 100 kadınından biridir. Bağışçı bir ünlüdür. Aids'ten dünya barışına kadar farklı yardım kuruluşları için çalışmaktadır. Malavi'de iki milyon yetim çocuk için yardımda bulunmuştur.

magic mushroom

PARS
Bir rivayete göre mario'nun bazı versiyonlarında yediği mantar budur. Normalde değmemesi gereken varlıklara değerek onları öldürebilir ve kendisinin hızlı koşmasını sağlayabilir.

erken kalkmak

PARS
Nereli olduğu mühim olmayan birtakım bilim insanlarının yaptığı araştırmalarda; evcı-toplayıcı insanların, güneş'le yatıp güneş'le kalktığı bulunmuştur. Evrimsel olarak gündüz hayvanlarıyız.En az İki haftalık bir kampın ardından, insan bünyesi ataları gibi düzenli bir uykuya kavuşmaktadır. Yapay ışıklandırmanın olmadığı bu ortamda şafakta kalkılıp geceye doğru uyunur.

şampanya

PARS
Bir fransız içeceği değil mi?Değil. Aslında İngilizler'e aittir. Bulan kişi de christopher merret'tir.

Ayrıca, kanepe ya da balo gibi etkinliklerde sol elde, göğüs hizasında tutulur.
0 /