confessions

kuaterik

Moderatör  · 11 Eylül 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 433
  2. takipçi 1
  3. puan 3544

mahremiyet

kuaterik
Haram, harem , mahrum , ihram gibi kelimeler aynı kökten gelir. Hepsindeki ortam anlam uzak tutulma, yoksun bırakılmaktır.
İnsanlar bu günlerde kendi hayatlarından sağ olsunlar hiç uzak tutmuyorlar bizleri . :p

ruhumuz 21 gram

kuaterik
Ruhun kütlesi ölçmeden önce varlığı hakkında konuşmak lazım. Varlığı üzerine çokça fikir ayrılıkları bulunan bir şeyin kütlesinin ölçülebilmesi ilginç. Bana kalırsa saçmalıktan ibarettir. Ölüm anında 21 gram eksilme yaşanabilir ama bu ruhun ayrıldığının kanıtı olmaz. 21 gramlık kütlesi olan şeyin vücuttan ayrıldığının kanıtı olur. Ayrıca ruh gibi soyut bir kavramı somut cisimlerin nicelikleriyle bağdaştırmak yanlış olacaktır çünkü kütlesi olan her şey ya enerjidir ya da maddedir. Ruh madde veya enerji ise evrende kaybolmaz. Halbuki ölümden sonra diriliş gününe kadar kişiye ait her şey dünyaya dağılmış olur ve bilinçten söz edilemez. İnsanlar dirildikten sonra dünyada kısa bir süre kalmış gibi hissederler.

"İnsan, kemiklerini toplayıp birleştiremeyeceğimizi mi sanıyor?
Evet, parmaklarına varıncaya kadar yeniden yapmaya gücümüz yeter. "Kıyamet 3 ve 4.
"Kıyamet gününü gördüklerinde (dünyada) sadece bir akşam vakti veya onun kuşluğu kadar kaldıklarını sanırlar." Naziat 46

efsane eğlence anlayışları

kuaterik
Sigarayı söndürürken duvara dikine sürtmek. Gece vakti karanlıkta yapılıyorsa havai fişek gibi oluyor.
Arkadaş grubu ile takılırken uzak mesafeleri yürüyerek gitmek.
Yeni bir şeyler öğrenmek. Evet evet yanlış duymadınız. Sırf öğreneyim, aklımda yer etsin diye değil gerçekten merak edip o çocuksu heyecanla sanki size alınmış bir hediyeyi açarken ki merakla bir şeyleri öğrenmek için çabalamak.

gece

kuaterik
Geçen seneki yaşadığım kafayı anımsamak için bir senedir sıkmadığım parfümümü sıktım havaya
Ama ne hisler canlandı ne düşündüklerim puslu anılar, çöp hayaller, körlükler yalnızca aklımda
Gerçeği hissetmekten öte bilmek çok daha önemliymiş kararımca
İnsanlar ölür ve kişilerden bıraktıları şarkılar kalır yansır tavrına.

uçuk

kuaterik
Allahın belası beni bu saatte uyutmamış virüstür. İnsana bir kere bulaştı mı kurtulmanız mümkün değildir. Stresten kendini gösteriyor diyorlar da hikaye galiba. En son ne zaman stres olduğumu bile bilmiyorum. Bak herpes simpleks midir kimdir bilemem madem dudağımda savaş başlattın ve bu bir hafta içinde geçip bitecek. Her seferinde kaybedeceksen neden vücudumdan defolup gitmiyorsun ki?!

takım elbise karizması

kuaterik
İş, düğün veya konferans olmadıkça "Bugün de şöyle giyinip çıkayım" diyenini görmedim. Halbuki bir aralar sokaklar bu şekildeymiş.

yildizsozluk/foto

Ayrıca


yildizsozluk/foto

edit: Liseler de bir aralar böyle idi. Kravat ceket zorunluydu. Kravattan sıkılıp gevşetiyorduk. Kravatı olmayanları sınıfa almıyorlardı. İlla boğaza kadar çekiceksin diyen hocalar da olurdu. Bazen özlüyorum

kilo vermenin kısa yolu

kuaterik
Vücut sahip olduğu kiloyu her zaman korumak ister. Anoreksiya felan değilseniz tabii. Zamanında "abi o son lokmayı yemeyecektim, balon gibi şiştim." tarzı cümleler kurulduğunda şişliği dindirmek adına mide genişler. Zamanla hacim arttığı için doyma hissine geç ulaşırsınız ve daha fazla yemek yemiş olursunuz. Bu da kilo yapar. En genel kilo alma yöntemi bu. Az yiyip çok kalorili yiyecekler yemek de kilo aldırır. Şekerli yiyeceklerin doymayı geciktirdiği hakkında bir bilgi olması lazım. En güzeli karın "yemek yolla" diye bağırdığında. "Kes sesini seni balon! ilk önce sön sonra doyururum." demek yani kendinizi bir süre aç bırakmak işe yarayacaktır. Midenin çok büyümesi halinde bu işlem işe yaramaz ve ameliyat olmanız gerekir. En etkili tedavi gastrik bypass. Şu tlc deki obezlere doktor nowzaradan tarafından uygulanan işlem. Kuzenim bu yöntemle 130 kilodan 63 e düştü.(Boy 167 cm)
0 /

Doğuştan Mühendis