confessions

kuaterik

Yıldız Yazar  · 11 Eylül 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 440
  2. takipçi 1
  3. puan 3761

sünnet

kuaterik
Bilimsel açıdan değerlendirmeye gerek kalmadan Allah'ın yarattığını bozma, deforme etme, geri döndürülemeyecek şekilde zarar verme yüzünden zaten yanlıştır. Kuran'ın hiçbir yerinde geçmez. Ayrıca prostat salgısının (bkz:zevk suyu) görevlerinden biri de deri ile penis başının cinsel ilişki sırasında birbirine yapışmaması için kayganlaştırmaktır. Deriyi ayırmak için bile görevli bir yapı hazırlanmışken çıkıp "Allah bizi bununla sınıyor.", "Her müslümanın yapması gerekir" gibi dogmalarla iş yapmak akıl karı değildir. Öldüğünüz zaman hesabını verirsiniz. Saç ve tırnak örnekleriyle kesilmesini söyleyen bireylere kökten kestirmelerini öneriyorum. Ayrıca çoğu erkek çocukken sünnet edilir. İnsan haklarına aykırı bir durumdur. Akıl edemeyecek, kimliğini belirleyemeyecek yaştaki veledi kurbanlık koyuna götürürmüş gibi gidip kestiriyorlar.

edit: 95/TÎN-4: Doğrusu, biz insanı en güzel bir biçimde yarattık.
Sünnetin İslam yokken bile var olduğu biliniyor.
“ Ana Britannica'ya göre uygulamanın kökeni bilinmemekte, fakat etnik bakımdan yaygın bir tören olması ve bu iş için başlangıçtan beri metalden çok taş bıçakların kullanılması nedenleri ile, sünnetin tarihi çok eski çağlara dayanmaktadır. Tarihçilerin babası sayılan Herodotos tarafından “dünyanın bilinen en eski ameliyatı” olarak tanımlanan sünnet, bazı tarihî bilgi ve belgelere göre ilk kez Mısır ile Habeşistan'da görülmüştür ve milâttan üç bin yıl önceden beri uygulanmaktadır. Ancak tarihî kayıtlar sünnetin, her ikisi de çok eski uygarlıklar olan Mısır ve Habeşistan'dan, önce hangisinde başladığını kesin olarak bildirememektedir. Herodotos'un, bir çok ulusun sünnet geleneğini Mısır'dan aldığı yolundaki ifadesine itibar edilecek olursa, sünnetin kaynağı Mısır olmaktadır.
Eski Mısırlılar, soylarını sürdürmek için kendilerine bahşedilmiş olan cinsel organlarını (erkek-dişi fark etmez) kutsal sayıyorlar, dinsel törenlerinde cinsel organ resimlerini şatafatla taşıyorlar ve bu kutsal organlarının bir parçasını da tanrılarına kurban olarak sunuyorlardı. Buna benzer uygulamaların daha sonraları da yaygınlaşarak devam ettiği görülmektedir. Nitekim yakın doğu tanrıçası Kybele'nin rahipleri kendilerini hadım ederek, Avrupalıların Afrika kıtasının içlerinde karşılaştıkları ilk topluluk olan Koikoiler (İnsanların insanları) ya da sonradan Afrikanerler tarafından türetilen isimleriyle Hotantolar da benzer şekilde testislerinden birini çıkartıp tanrılarına kurban ederek, cinsel organları sakatlama uygulamasını sürdürmüşlerdir.

Bazıları, sünnetin, milâttan önce ikinci bin yıl başlarında yaşamış olan İbrahim peygamber ile başladığını ve sonradan Mısır'a yerleşen İbrani soyu ile Mısır'a geçtiğini ileri sürmektedir. Ancak, Yusuf peygamber öncülüğünde Mısır'a yerleşen İbranilerin o zaman için azınlık oldukları hatırlanacak olursa, azınlığın çoğunluğu etkileyip sünnetin İbranilerden Mısırlılara geçtiğini söylemek, zayıf bir ihtimali öne sürmek anlamına gelir. Bilakis, azınlık olan İbranilerin, egemen Mısırlılardan etkilenmiş olma ihtimali daha isabetli görünmektedir.

Yukarıdaki teze karşılık, İbrahim peygamberin sünneti Mısır'a ilk uğradığı dönemde almış olabileceğini de iddia edenler vardır. Bu iddiaya benzer şekilde, İskenderiyeli Klemens (Titus Flavus Clemens), Pythagoras'un Mısır'da olduğu dönemde rahiplerin gizli ayinlerine katılabilmek için kendisini sünnet ettirmek zorunda kaldığını nakletmektedir. Ancak Mısır'da uygulanan sünnet ile İbrahim peygamber tarafından İbrani soyuna (İsrailoğullarına) emredildiği tahrif edilmiş Tevrat'ta söylenen sünnet, amaçları itibariyle birbirlerinden farklıdır. Dolayısıyla bu iddia da kabul edilebilir olmaktan uzaktır.”

ytü davutpaşa kampüsü tünelleri

kuaterik
Bizans döneminden kalma diye biliyorum. Askeri kışla iken birkaç askerin girdiği ve içerideki hava yüzünden zehirlendiklerini de duymuştum. Duvar örülerek yolların kapatıldığı söyleniyor. Geçen sene bu boşluklar yüzünden ortabahçede çöküntü meydana geldi.

rüya

kuaterik
Rüya gün içerisinde çözemediğiniz problemlerin çözümünü gösterecek mekanizmadır. Araba sürmeyi öğrenirken, rüyanda arabada kaza yaptığını görürsün veya çalıştırırken görürsün. Sınav öncesi çözemediğin sorular varsa rüyada çözerken görürsün. Sevgilinle bir problemi çözemiyorsan ya da güvenmiyorsan seni aldattığını görürsün. Hem uyarır hem öğretir. Günlük bilgileri alır harmanlar ve izletir.

zeki olmak

kuaterik
Zeka= Problem çözme hızı çarpı yaratıcılıktır
Mesela bilgisayarlar soruyu çok hızlı çözerler ama ne çözdüklerini bile bilmezler, yeni çözüm yöntemleri oluşturamazlar o yüzden 0 a yakın zekaları vardır. Kurallara ve geleneklere bağlı yaşayan insanların da yaratıcılığı yoktur o yüzden çoğu ortalama ya da düşük zekalıdır. Uğraştığınız problem bir beste oluşturmaksa misal çok güzel bu besteyi 10 senede yaratıcı şekilde tamamlamanız zekanızın orta veya düşük olduğunu gösterir ama o besteyi 3 ay gibi bir süre içinde besteleseydiniz müzik dehası olurdunuz. Kısa sürede çok ürün ve kalitelidir kısacası.

edit: sosyal zeka da bu formüle uyar. Ortam oldu ve anlaşmazlık çıktı. En etkili çözümü kısa sürede bulmanız gerekir. Sosyal zekanın fazlası yöneticilik getirir. Kitlelerin problemlerini görür ve istediğiniz şekilde yönlendirirsiniz. Küçük çaplı ortamlar içindeki karar veren kişi de olabilir cumhurbaşkanı da.

bira

kuaterik
İçimi diğer içkilere göre daha rahat olan alkollü içkidir. Götüyle içen eleman bulunan ortamlarda birlikte tüketilmesi daha kontrollüdür çünkü kolay kolay sarhoş olamazsınız. Soslu fıstıkla müthiş bir ikilidir.

ölüm anı

kuaterik
Ölmeye yakın beyniniz dmtyi basar. "Tüm hayatım gözümün önünden geçti" kalıbı da bu kimyasal yüzündendir. Filmi görme anında vefat etme olayı gerçekleşir. İlk ve son defa tadacağınız son anınızdır.

(bkz:dmt)

aşk-ı memnu

kuaterik
Aşk üzerine birkaç şey düşünürken aklıma gelen imgelerden biri de Bihter idi. Ölmesi onu Bihter yapan özelliklerden biri bana kalırsa. Aşkta nefret, uzaklaşma, geri dönme, pişmanlık, özlem, lanetlenme gibi hisleri olmuyorsa basit bir ilişkiye dönüşüyor,sıradanlaşıyor. Erkek vücudu için evrimin bize yüklediği bu aşk denilen şeyi köküne kadar yaşamanın olmazsa olmazı bahsettiğim duygular çünkü çoğu şey gibi aşk şizofren işi ve olmazsa olmazı kendi yarattığımız halüsinasyonlara inanmak. Uzun süre birlikte olduğum kişiyle belirli periyotlarla kavga ediyorduk. Bir süre uzaklaşıyorduk ki tekrar birbirimizi isteyelim, özleyelim, pişman olalım. Özlemeyi özler hale geliyorduk yani. Sonradan anladım. Heyecanlı duygular tükenmeye, sıradanlık gelmeye başlayınca ilişki ölüyordu.Zaten sıradanlık aşkı öldürmeseydi herhangi birini gördüğünüzde sıradan şeyler hissedeceğiniz için herkese aşık olmanız gerekirdi. Velhasılıkelam Bihter Behlül ile yurt dışına kaçsaydı bir süre sonra klasik Ali ile Ayşe'nin aşkına ve hayatına dönüşecekti. Bihterin aşkı öyle yoğundu ki yaşanabilecek en tepe noktada kendi hayatına sona erdirdi. Aşkının bittiğini görmemek için öldü.

terazi erkeği

kuaterik
teraziyim(diyorlar) ve burç gibi bir saçmalığa inanmam.

1)fiziksel özellikler doğduğun ayla ilgili değil anne babanın genleri ile alakalıdır.

zaten diğer yazılanlarda çoğu insan için geçerli şeyler.

zengin kadın avcısı erkek

kuaterik
“Hem cinsel zevkini alıyorsun”

Okurken kahkaha attım. Yazarken şöyle olmuş herhalde “hem ahhhh hem cinsel ohhh zevkini alıyorsuun aaahhhh” Öyle ergenimsi kokuyor ki 12 yaşındaki cinselliği yeni keşfetmiş biri klavye başına geçmiş ahahahahahxjssj. Parayı da “çatur çutur” yiyor. İş bi önceki cümlede bitmemiş yani ahahahahaa

siz diye hitap eden hocalar

kuaterik
Öğrenciyi öğretilmesi gereken bir nesne gibi değil de bir birey olarak kafasında konumlandıran hocalardır. Bazıları samimiyetten sen diyor ama anladınız siz. Ayrıca siz diye hitap eden hocalarımın yaptıkları işte daha iyi olduklarını gözlemledim.

vicdan azabı

kuaterik
En şiddetli acıyı çekmenize sebep olacak azap türüdür. Sonuçlarını düşün(e)mediğiniz durumlarda hissedilir. Çaresi yoktur ve bana kalırsa işkencelerin en kötüsüdür. Sorun siz iseniz bunu bilmenin verdiği acı ve içinden çıkamayacak boktan durumda döner durursunuz. Çaresi yoktur ama görmezden gelinebilir bu da acıyı unutmanıza sebep olur. Masum bir cana kıydığınızda "böyle olması gerekiyordu." demek kendinizi kandırmak ve başta kabul edilen "sorun benim" i yok saymaktır. Bu tarz çözüm yöntemleriyle insanlar kendilerini avutur ve rahatça kötülük yapmaya devam ederler.

hiç arkadaşı olmayan insan

kuaterik
Arkadaşlıklar bireylerin ortak kullandıkları mekanlarda küçük küçük gruplaşmalarla oluşur. Buna sınıf örnek sınıf verilebilir veya mahalle. Hiç arkadaşınız olmaması için ya mekan paylaşımı olmamıştır ya da gruplar oluşurken grup oluşma kritilerlerinin dışında kalmışsınızdır. Gruplaşmalar sohbetle başlar ve özelliklerinize göre kendinize her açıdan daha yakın bireylerle birlikte kapanır.

depresyondan kurtulma yolları

kuaterik
Depresyondan çıkamazsınız. Bekaret gibi bir şey resmen. Bir kere bozuldu mu geri dönüşü olmuyor. Önemli olan nasıl alışacağınız. İsyankar olmaktansa saldırgan olmayı her zaman tercih ettim. Bu beni üzen şeyleri yok etmek anlamına geliyor ama fiziksel anlamda değil. Mesela parasızlık dert mi? “Abi hayatın aq ya gariban geldik, çekeceğimiz var.” demektense yorulmadan çalışmak ve sorunu çözmek asıl saldırganlık. Sevgilinden ayrıldın. “Onsuz nasıl yapacağım? Çok mutluydum. Özledim” demektense (belli bir aşamaya kadar deniyor istemsiz) “kendimi kandırıyorum. Sanki en mükemmel insandı benim için. Sen yoluma ben yoluma sie” demek sorunu çözüyor. Problem varsa beklemektense harekete geçmek bu üzüntüyü götürüyor. Ölecekseniz bile beklerken değil savaşırken ölüyorsunuz bu da bir çeşit rahatlama getiriyor.
1

beyaz yakalı olmak vs ticarete atılmak

kuaterik
Bu hayatta her şeyin bir karşılığı vardır. Ya hep ya hiç kafasındaysanız ticaretle uğraşın ama yok benim tuzum kuru, azıcık aşım kaygısız başım diyorsanız beyaz yakalı olmak size göre daha uygun. Şahsen ya hep ya hiç kafasındayım ve üretileni satmak yerine ürettiğimi satarım. Hem kazanç artar hem de iç huzur.