confessions

kuaterik

Yıldız Yazar  · 11 Eylül 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 440
  2. takipçi 1
  3. puan 3809

mahremiyet

kuaterik
Haram, harem , mahrum , ihram gibi kelimeler aynı kökten gelir. Hepsindeki ortam anlam uzak tutulma, yoksun bırakılmaktır.
İnsanlar bu günlerde kendi hayatlarından sağ olsunlar hiç uzak tutmuyorlar bizleri . :p

ruhumuz 21 gram

kuaterik
Ruhun kütlesi ölçmeden önce varlığı hakkında konuşmak lazım. Varlığı üzerine çokça fikir ayrılıkları bulunan bir şeyin kütlesinin ölçülebilmesi ilginç. Bana kalırsa saçmalıktan ibarettir. Ölüm anında 21 gram eksilme yaşanabilir ama bu ruhun ayrıldığının kanıtı olmaz. 21 gramlık kütlesi olan şeyin vücuttan ayrıldığının kanıtı olur. Ayrıca ruh gibi soyut bir kavramı somut cisimlerin nicelikleriyle bağdaştırmak yanlış olacaktır çünkü kütlesi olan her şey ya enerjidir ya da maddedir. Ruh madde veya enerji ise evrende kaybolmaz. Halbuki ölümden sonra diriliş gününe kadar kişiye ait her şey dünyaya dağılmış olur ve bilinçten söz edilemez. İnsanlar dirildikten sonra dünyada kısa bir süre kalmış gibi hissederler.

"İnsan, kemiklerini toplayıp birleştiremeyeceğimizi mi sanıyor?
Evet, parmaklarına varıncaya kadar yeniden yapmaya gücümüz yeter. "Kıyamet 3 ve 4.
"Kıyamet gününü gördüklerinde (dünyada) sadece bir akşam vakti veya onun kuşluğu kadar kaldıklarını sanırlar." Naziat 46

efsane eğlence anlayışları

kuaterik
Sigarayı söndürürken duvara dikine sürtmek. Gece vakti karanlıkta yapılıyorsa havai fişek gibi oluyor.
Arkadaş grubu ile takılırken uzak mesafeleri yürüyerek gitmek.
Yeni bir şeyler öğrenmek. Evet evet yanlış duymadınız. Sırf öğreneyim, aklımda yer etsin diye değil gerçekten merak edip o çocuksu heyecanla sanki size alınmış bir hediyeyi açarken ki merakla bir şeyleri öğrenmek için çabalamak.
0 /