confessions

hiyelkar

Yıldız Yazar  · 12 Nisan 2018 Perşembe

  1. toplam giri 48
  2. takipçi 0
  3. puan 1931

go

hiyelkar
Çin menşeli iki kişilik strateji oyunu.
Türkiye'de go olarak bilinen oyunun diğer isimleri şöyledir: (Japonca: 囲碁, igo; Çince: 圍棋 围棋, wéiqí; Korece: 바둑, baduk)

Günümüzde en çok Kore'de popülerdir.

peygamberin okuma yazma bilmemesi

hiyelkar
Muhtemel bir yalandır. Muhammed'in zengin bir ailenin bireyi olduğunu ve peygamber olmadan önce kervanlarda ekonomi sorumlusu göz önüne alındığında okuma yazmayı bilmiyor olması pek muhtemel değildir.

Bundan sonrası arapların hassas duygularını incitebilir:
Büyük ihtimalle ayet diyerek millete sunduğu söz gruplarının yahudi inancıyla benzerliğinin ancak ve ancak allah'ın bildirmesiyle mümkün olabileceğini ispat etmek için böyle bir yalan ortaya atmışlardır; sonra da bu yalana bütün toplum inanmıştır.

türcert

hiyelkar
kendi web sitelerinde notified body numaralarını görünebilir bir yere koymayan ürün belgelendirme firması. Ayrıca nando'nun sitesinde de ilgili firmanın ismini göremedim. Bu durumda sanayi bakanlığı tarafından yetkilendirilmemiş olmaları ve ürün belgelendirme yapamıyor olmaları gerekir. Muhtemelen diğer firmalara iş paslayıp komisyon alıyorlardır ya da yetkinlik gerektirmeyen (alması da zorunlu olmayan sadece reklam amaçlı kullanılan) belgelendirme işini yapıyorlardır.
Not: gördüğüm kadarıyla herhangi bir alanda türkak akreditasyonları da yok. Yasal zorunluluk olmasa da belgelendirme firmaları işlerini iyi yaptıklarını göstermek için türkak'tan akreditasyon alırlar. Akreditasyon alanlara bu siteden ulaşabilirsiniz.

avatar the last airbender

hiyelkar
Son hava bükücü, Nickelodeon yapımı çizgi film. 2005-2008 yıllarında 3 sezon olarak yayınlanmıştır. Türkiye'de nickelodeon'un kendi kanalında ve sonrasında cnbc-e'de gösterilmiştir.
Hikaye kurgu bir dünya da geçer burada bazı insanlar dört elementi bükerek kontrol etme güçlerine sahiptirler. Farklı uluslar farklı elementleri bükme yeteneğine sahiptir ulusları büktükleri elementin adıyla anılır. (bkz:ateş) (bkz:hava) (bkz:su) (bkz:toprak)
Ancak Avatar olarak adlandırılan bir kişi bütün elementleri bükme gücüne sahiptir, ve bütün uluslar arasında düzeni sağlamakla sorumludur. Bİr avatar öldüğünde sıra ile diğer bir ulustan yeni doğan bir bebek avatar olur.
Hikayenin geçmişinde ateş ulusu diğer uluslara savaş açmaya karar vermiştir. ve bir sebeple son avatar aang ortadan kaybolur. Aradan yüzyıl geçer ve artık ateş ulusu savaşı kazanmak üzeredir. Seri Avatar aang'in, su kabilesi üyesi iki kardeş katara ve sokka tarafından bir buzulun içinde donmuş halde bulunmasıyla başlar ve savaşı sonlandırmak üzere çıktığı yolculuğu anlatır. Aang savaşı sonlandırabilmek için sırasıyla su, toprak ve ateş elementlerini bükmeyi öğrenmeli ve ateş kralını durdurmalıdır.

popülerse koy sepete

hiyelkar
Bir ürünün niteliğini değerlendirebilecek yetenekte olmadığınız zaman o ürünü seçmek için kullanılan argüman.
Çevrenizde aynı ürünü kullanan insanlarla bir bağ oluşturduğunu söylemek de mümkündür. (bkz:potterhead)
Telefon modelleri olsun, bisiklet markaları, kitaplar, filmler, hobiler arasında seçim yaparken popülerlik önemli bir tercih kriteri olmaktadır. Bunlar pek önemli görünmemekle birlikte türk insanı ciddi anlamda bir şeylerin niteliğini değerlendirme yeteğinden yoksundur ve bu hayat kalitesinde sorunlara yol açmaktadır. Bazı ürünler gerçekten gerçekten fiyat performans olarak iyi olduğu için popüler olmuş olabilir; ancak kullanıcı kendi ihtiyacını karşılayabilecek ürünü seçmekten yoksun olduğu için bütçesinin el verdiği en popüler ürüne yönelmekte ve kullanmayacağı nitelikleri satın alarak parasını boşa harcamaktadır. Hatta bazen o ürünün popüler olmasının ardında ürün kalitesi değil, reklam ve dağıtım ağı becerisi yer almaktadır. Ama bunlar önemli sıkıntılar değildir.
Önemli olan sorunlar meslek seçerken kendi benliğinize uymayan ama popüler olan meslekleri seçtiğinizde bir kaç yılınızı veya tüm hayatınızı tükettiğinizde veya çalıştığınız firmaya yazılım paketi alırken ihtiyacınız olmayan hizmetlere parayı saçtığınızda ortaya çıkmaktadır.

Açıklama: Meslek seçiminde eğer bir iki yıl okuduktan sonra okulu bırakmaya karar verirseniz, harcadığınız bir iki yıla karşılık çok az bir getiriyle hayatınıza devam edersiniz. Çeşitli sebeplerle bırakmayıp yola devam ederseniz, muhtemelen okulu da uzatmışsınızdır ve bir yine bir iki yıl kaybetmişsinizdir. tüm hayatınızı ziyan ettiğinizi söyledim orada. bu görüşte popüler bir görüştür ve ben de katılıyorum ancak bir noktada şerh düşmek gerekir: Üniversiteye başladığınızda bu meslekle hiç alakanız olmadığını düşünüyor olabilirsiniz, dahası bu düşünceniz gerçek olabilir; ancak yıllar geçtikçe zihniniz ve karakteriniz genç yaşta aldığınız formasyona göre şekillenecektir ve mesleğiniz sizin için yapılması zor bir meslek olmayacaktır.
0 /