confessions

çiftanadal

Yıldız Yazar  · 29 Haziran 2017 Perşembe

  1. toplam giri 46
  2. takipçi 0
  3. puan 3434

dürüstlük vs kibarlık

çiftanadal
İkisi de farklı kavramlardır. Dürüstlük doğru olanın söylenmesi iken kibarlık, nezâket göstermektir. Nazik olmak için ise yalan söylemek gibi bir zorunluluk yoktur yada doğruları söyleyen insanlar kaba olmak zorunda değildir. Önemli olan şey kibar görünmek için yalan söylememek veya doğruları söyleme amacıyla insanları kırmamaktır. Dolayısıyla iki seçenekten birini seçme gereksinimi duymadan rahatlıkla hem kibar hem de dürüst olunabilir.

jeneratör

çiftanadal
Mekanik enerjiyi, elektrik enerjisine dönüştüren makinelerdir. Genellikle senkron makineler jeneratör olarak kullanılır. Jeneratörün enerji dönüşümü yapabilmesi için 2 şeye ihtiyacı vardır. Bunlardan biri mıknatıslanmayı sağlayacak dışarıdan makineye verilen uyartım akımı (veya sabit mıknatıs) diğeri ise mekanik enerjidir. Gereken mekanik enerji dizel motorlardan, buhar, gaz,su ve rüzgâr türbinlerinden sağlanabilir. Sonuç olarak uyartım akımının oluşturduğu mıknatısiyet etkisi jeneratör rotorunun dönüşüyle sürekli olarak değiştiği için Lenz yasasına göre jeneratör statorunda elektrik gerilimi endüklenir ve bu sayede jeneratör elektrik üretir.

türk dizileri

çiftanadal
Fakir kız arayan zengin yakışıklı spor arabalı oğlan, her yere taksiyle giden fakir kız , aralarını bozmak isteyen zengin kız ve kendilerini fakir kızla zengin oğlanın mutluluklarına adamış yan karakterlerden oluşur. Ve dizi boyunca zengin oğlanla fakir kızın yüzlerce kez ayrılıp, barışmasıyla dizi devam eder.
0 /