confessions

atını bayıltan kovboy

Yıldız Yazar  · 26 Haziran 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 7
  2. takipçi 0
  3. puan 2480

bir otomobilden % 214 vergi almak

atını bayıltan kovboy
Bir fikrada ben anlatayim .cocuklarin eline misket verirsin oynar , misket yerine devletin idaresini verirsen oy ile bu cocuklarin icinde kendi misketinden baska birsey bilmeyen cocuklar , misketi elinden alininca aglar dururlar. ama abileri onlari dusunur dizleri uzerine coktugunu gorur ,pantolonu yirtilacak ,dizi kanayacak ,dersine calismayip ilerde okuma yazma bilmeyecek ,cocuk bunlari bilmez aglar, abisine kizar .hatta gucu yetse dover .bazen abiler dogru yapar .cocugun gozunden bakinca boyle durum soz konusu , bir de abinin gozunden dunyaya bakmak gerekli tabi . hain bir cocuk degilse abinin gozunden bakar ya da hain arkadaslari yok ise bakabilir .abiler her zaman kardeslerinin elinden misketlerini almazlar , arada oynamasina musade ederler

huawei'in google desteğini kaybetmesi

atını bayıltan kovboy

Huawei Kurucusu Ren Zhengfei Çin medyasına konuyla ilgili yaptığı açıklamada şirketin tüm senaryolara hazırlıklı olduğunu ve erteleme kararını önemsemediklerini belirtti. Ren " ABD hükümetinin attığı adımlar bizi hafife aldıklarını gösteriyor" ifadelerini kullandı. ABD'nin aldığı kararların Huawei'nin 5G alanındaki çalışmaları etkilemeyeceğini belirten Ren "Hiçbir rakibimiz önümüzdeki 2-3 yılda 5G'de bizi yakalayamaz" diye konuştu.

amerika ve çin savaş salvolarını teknoloji şirketleri üzerinden sürdürüyor .çin bu noktada amerikan şirketleri tekelini kırabilir mi ,zaman gösterir ama eğer kırabilirse yeni dünya düzenine hazır olmak gerekir.

tapınak şövalyeleri

atını bayıltan kovboy
bugünün siyasetini anlamak için geçmişe ve bakan gözlerin görebileceği kalıntılara bakmak gerek . her ne olurlarsa olsunlar insanların güç sahibi olmak için yaptıklarına baktıkça insanların ne kadar basit olabildiğini bir kez daha anlıyorsunuz..

Tapınak Şövalyeleri, orta çağ boyunca önemli bir misyon gerçekleştiren büyük bir dindar Hıristiyanlar örgütüydü: Avrupalı ​​gezginleri Kutsal Topraklardaki yerleri ziyaret ederken korumak ve aynı zamanda askeri operasyonlar yürütmek. Tarihçileri ve halkı yüzyıllarca büyüleyen zengin, güçlü ve gizemli bir düzen, Şövalyeler Tapınakçılarının hikayeleri, mali zekası, askeri cesaretleri ve Haçlı Seferleri sırasında Hristiyanlık adına yaptıkları çalışmalar hala modern kültürde dolaşıyor.

1099'daki Hristiyan ordularının Kudüs'ü Haçlı Seferleri'nde Müslümanların kontrolünden ele geçirmesinden sonra , Batı Avrupa'nın dört bir yanındaki hacılar grupları Kutsal Toprakları ziyaret etmeye başladı. Ancak çoğu, seyahatleri sırasında Müslümanların kontrolündeki bölgelerden geçerken soyuldu ve öldürüldü.

1118 civarında, Hugues de Payens adında bir Fransız şövalye, sekiz akraba ve tanıdık ile birlikte askeri bir düzen yarattı ve bunu daha sonra şövalyeler Tapınakçıları olarak bilinen Mesih'in Zavallı Askerleri ve Süleyman Tapınağı olarak adlandırdı.

Yeruşalim'in yöneticisi II. Baldwin'in desteğiyle, o kentin kutsal adındaki Tapınak Dağı'na karar verdiler ve Hıristiyan ziyaretçileri Kudüs'ü korumaya söz verdiler.

Papa'nın Onayı
Başlangıçta, Tapınak Şövalyeleri, bazı dini liderlerin eleştirisi ile karşı karşıya kaldı. Fakat 1129'da, grup Katolik Kilisesi'nin resmi onayını aldı ve önde gelen bir Fransız başrol oyuncusu olan Clairvaux'dan Bernard'ı destekliyordu.

Bernard , Şövalyeler Tapınağını destekleyen ve onların büyümesini destekleyen bir metin olan Yeni Şövalyelik Övgüsünü yazdı .

1139'da Papa II. Innocent, Knights Templar özel haklarına izin veren Papalık Boğa'yı yayınladı. Bunların arasında Tapınakçılar, vergi ödemekten muaf, kendi oralarını inşa etmelerine izin verildi ve Papa dışında kimsenin yetkisine sahip olmadılar.

İşte Tapınak Şövalyeleri
Tapınak Şövalyeleri müreffeh bir banka ağı oluşturdu ve muazzam finansal etki kazandı. Bankacılık sistemi, dini hacıların kendi ülkelerindeki varlıkları yatırmalarına ve Kutsal Topraklara fonlarını çekmelerine izin verdi.

Düzen, sade bir kırmızı haç ile süslenmiş beyaz bir alışkanlık içeren sade davranış kuralları ve imza tarzıyla bilinir hale geldi.

Üyeler, yoksulluk, iffet ve itaat yemin etti. İçmelerine, kumar oynamalarına ve yemin etmelerine izin verilmedi. Dua günlük yaşamlarında çok önemliydi ve Tapınakçılar Bakire Meryem için özel bir hayranlık dile getirdiler.

Tapınak Şövalyeleri boyut ve statü büyüdükçe, Batı Avrupa'da yeni bölümler oluşturdu.

Etkilerinin doruğunda, Tapınakçılar, Akdeniz adasının Kıbrıs adasına sahip olan oldukça büyük bir gemi filosuna sahipti ve Avrupa hükümdarlarına ve soylulara birincil bir banka ve borç verme kurumu olarak hizmet verdi.

Şövalyelerin Genişletilmiş Görevleri
Asıl amacı, hacıları tehlikeden korumak olsa da, Tapınak Şövalyeleri görevlerini giderek genişletti. Kutsal Topraklardaki Haçlı devletlerinin savunucuları oldular ve cesur, yetenekli savaşçılar olarak biliniyorlardı.

Grup, Haçlı Seferleri sırasında, dini kaygılar tarafından yönlendirilen ve önemli ölçüde sayıca fazla olmadıkça geri çekilmeleri yasak olan şiddetli savaşçı olarak ün kazandı.
Tapınakçılar sayısız kaleler inşa ettiler ve İslam ordusuna karşı savaş açtılar ve sık sık kazandılar . Korkusuz dövüş tarzı diğer askeri emirler için bir model oldu.

En çok satan kitabından, “Tapınakçılar: Tanrı'nın Kutsal Savaşçılarının Yükselişi ve Muhteşem Düşüşü” nden özel alıntıları okuyun.

Tapınak Şövalyelerinin Yıkılışı
12. yüzyılın sonlarında, Müslüman orduları Kudüs'ü yeniden ele geçirdi ve Haçlı Tapınaklarının gelgitini döndürerek Şövalyeler Tapınakçılarını birkaç kez yer değiştirmeye zorladı. 1291 yılında Akka Güz kutsal topraklardaki kalan son Haçlı sığınak imha işaretlenmiş.

Avrupa nın Kutsal Topraklardaki askeri kampanyalara desteği, takip eden on yıllar boyunca aşınmaya başladı. Ek olarak, birçok laik ve dini lider, Tapınakçıların servetini ve gücünü giderek daha fazla eleştirdi.

1303'te, Tapınak Şövalyeleri Müslüman dünyadaki yerini kaybetti ve Paris'te bir operasyon üssü kurdu. Orada, Fransa Kralı IV. Philip, belki de Tapınakçılar borçlu cetvelin ek borç vermesini reddettiği için emri azaltmaya karar verdi.

Tutuklamalar ve İcralar
13 Ekim 1307 Cuma günü, siparişin büyük ustası Jacques de Molay da dahil olmak üzere Fransız Tapınakçıların puanları tutuklandı.

Şövalyelerin birçoğuna, sapkınlık, eşcinsellik, maddi yolsuzluk, ibadet, sahtekarlık, çarmıhta tükürme ve daha fazlasını içeren yanlış suçlamaları itiraf edinceye kadar acımasızca işkence yapıldı.

Birkaç yıl sonra, Paris'teki hisselerinde itiraflarından dolayı onlarca Tapınakçı yakıldı. De Molay, 1314 yılında idam edildi.

Kral Philip'in baskısı altında Papa Clement V, Knights Templar'ı 1312'de gönülsüzce çözdü. Grubun mülkü ve parasal varlıkları, Knights Hospitallers'a rakip bir emri verildi. Ancak İngiltere Kralı Philip ve İngiltere Kralı II . Edward'ın Tapınak Şövalyeleri'nin servetinin çoğunu ele geçirdiği düşünülüyor .

Tapınak Şövalyeleri Bugün
Katolik Kilisesi, Tapınak Şövalyeleri zulmünün haksız olduğunu kabul etti. Kilise, Papa Clement'in laik yöneticiler tarafından düzeni yok etmek için baskı yaptığını iddia ediyor.

Tarihçilerin çoğu, Tapınak Şövalyeleri'nin 700 yıl önce tamamen dağıldığına karar vermiş olsa da, emrin yeraltına girdiğine ve bir şekilde varlığını koruduğuna inanan insanlar var.

18. yüzyılda, bazı gruplar, özellikle Masonlar , bazı ortaçağ şövalyelerinin sembollerini, ritüellerini ve geleneklerini yeniden canlandırdı.

Halen, halkın katılabileceği Tapınak Şövalyeleri'nden sonra düzenlenmiş birkaç uluslararası kuruluş var. Bu grupların dünya çapında temsilcileri var ve orijinal ortaçağ düzeninin değerlerini ve geleneklerini sürdürmeyi amaçlıyorlar.

Yıllar boyunca, şövalyelerin gizemli çalışmaları hakkında çeşitli hikayeler ortaya çıktı. Daha yakın zamanlarda, efsanevi Tapınakçılar hakkındaki hikayeler popüler kitaplara ve filmlere girmenin yolunu buldu.

Bazı tarihçiler Şövalyeler Tapınakçılarının Haçlı Seferi sona erdikten sonra yüzlerce yıl boyunca gizlice Torino Örtüsünü ( İsa Mesih'in cenazesine yerleştirdiğine inanılan keten bir bez) koruduğunu iddia etmişlerdir .

Yaygın bir diğer inanış ise, şövalyelerin Kutsal Kase , Ahit Sandığı ve Mesih'in çarmıha gerilmesinin parçaları gibi dini eserleri ve kalıntıları keşfettiği ve sakladığıdır .

Tapınak Şövalyeleri'nin gizli operasyonları hakkında başka çeşitli fikirler ve mitler var. Popüler roman ve film Da Vinci Kanunu , Tapınakçıların İsa Mesih'in kan çizgisini korumak için bir komploya karıştığı bir teori sunar.

Her ne kadar bu spekülasyonların çoğu kurgusal olarak kabul edilse de, Tapınak Şövalyeleri'nin entrika ve büyülüğü kışkırtdığı ve gelecek yıllarda da bunu yapmaya devam edeceği sorusu yoktur.

Kaynaklar:
Tapınak Şövalyeleri kimdi ?: The Telegraph .
Templar Tarihi: TemplarHistory.com .
Tapınak Şövalyeleri: Slate . 13'üncü Cuma
Efsanesini ve Tapınak Şövalyeleri: National Geographic'i bozmak . Tapınak Şövalyeleri: Yeni Advent .

kilo vermenin kısa yolu

atını bayıltan kovboy
Sebze ve meyveler doğal yollardan antioksidan almanın en kolay yolu. Her gün 3 porsiyon meyve, 2 porsiyon sebze tüketin. Her sebze ve meyve kendine özgü mineral, vitamin ve sağlığa yararlı bileşikler içerir. Tek bir sebze ya da meyveye odaklanmak yerine, rengarenk ve çeşitli beslenmek her besinden faydalı olan besin öğelerini almamıza yardımcı olur.

büyük şehirde yaşamanın getirdiği olumsuzluklar

atını bayıltan kovboy
büyükşehirin terkedilip kırsala yerleşmekle sonuçlanması gereken durumdur ve fakat bunu gerçekleştirebilenlerin sayısı çok azdır .ne işiniz var amına koyduğumunun istanbul'unda.hadi bizim okulumuz burada ,bitse de gitsek derdindeyiz ,sen emekli amca ,sen kira parasıyla geçinen ihtiyar bi ziktirin gidin de rahat nefes alalım artık .
çekilecek çile değildir ,köyde daha mutlu ve daha zengin olursunuz hem ,domates bile 10 tl burda
1