confessions

alfa

Admin  · 9 Ocak 2018 Salı

  1. toplam giri 631
  2. takipçi 12
  3. puan 6339

sözlüğün mobil uygulaması

alfa
sözlüğün mobil uygulaması bir iki güne kadar tamamlanmış olacak . logonun belirlenmesini ve site yazılımında bazı değişiklikleri bekleyerek biraz gecikmiş olduk .fakat , beklediğimize değecek bir iş çıkıyor .indirebileceğimiz gün buradan duyuracağım
edit: android indirme linki
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.httpyildizsozluk.yldzszlk

beta sürümdür .24 saat içinde aksaklıklar giderilmiş olacak .

doğan yayın grubunun satılması

alfa
hürriyet,fanatik ,posta gazeteleri,kanal d ,cnn televizyonları ,dergiler,dha hepsini demirören grubuna satan aydın doğan bu satıştan 1.250 milyar doları kasasına koyacak.
yandaş medyada saflar sıklaşmıştır.
doğan grubunda akp muhalifi gazetecilere ahmet hakan tarzı 5 tavsiye
-yağcılığın esaslarını öğrenmeliler
-yandaşlığın esasları kitabını tekrar tekrar okusunlar
-zaten bir süredir dozajını düşürmek zorunda kaldıkları muhalif yazılarını nostalji bölümünden kaldırtsınlar
-eşleri ,çocukları ,dost ve arkadaş çevrelerini akp'li yapsın veya değiştirsinler
-cumaları müezzinden önce camiye koşarak ,imam arkasından ilk safa yerleşsinler

duyuru

alfa
30 ağustos 2018 tarihi sonrası yurtdışı eğitimim nedeniyle adminlik görevimden ayrılıyorum .adminlik görevim sırasında yıldız sözlük'ün gelecek yıllarda da yayına devam etmesi için gerekli olan çalışmaları tamamladım .
bu süreçte ;
sözlüğün okuyucuları 4 katına çıktı , her geçen gün sözlüğün hitleri arttı ve artmaya devam ediyor.
yoğun günlerde onbinlerce insan sözlüğe giriş yaparak siz yazarların paylaşımlarını takip ediyor.sözlük , hatrı sayılır bir ' sadık' okuyucu kitlesiyle yoluna devam ediyor.
yıldız sözlük sunucu taşıması gerçekleştirildi ve amazon sunucu optimizasyonu önümüzdeki hafta tamamlanıyor .
sözlüğün uzun yıllar yayında kalması adına çabalarım sonuç verdi ve sözlüğün kesintisiz bir şekilde yazar ve okuyuculara açık kalmasının garanti olmasını sağladım .
sözlüğün dünyanın en prestijli sunucularından olan amazon sunucularında barınması için gerekli çalışmalar başladı ve önümüzdeki hafta sunucu taşıma işlemi tamamlanacak

sözlük yazılımının tamamlanması sürecinin uzun sürmesi nedeniyle , benden sonraya kaldı ama yazılım diğer birçok sözlükten daha mükemmel özelliklere sahip olacak şekilde hazırlanmaya devam ediyor.2 ay gibi bir zaman sonra yeni yazılım devreye alınacak .
değiştirilecek yazılım nedeniyle ios ve android uygulamalarımız 2 ay sonra düzenlenecek ve mümkün olan en kısa sürede indirilebilir olacak .
bu süreçte elimden geleni yapmaya çalıştım , eksiklerim varsa affola
iyi sözlükler

yıldız sözlük'ün doğum günü

alfa
Yıldız Sözlük'ün doğum günü kutlu olsun arkadaşlar.yıldız Sözlük 15 yaşına girdi.
2004 ilk temamız


2007 yazarlar buluşmasından bazı görüntüler


yildizsozluk/foto


yildizsozluk/foto


yildizsozluk/foto


yildizsozluk/foto


yildizsozluk/foto


yildizsozluk/foto

Bütün eski yazarlara selamlar ,Umarım 15 yıl sonra bir yazar arkadaşta bizden bahsedecektir.
Nice 15 yıllara Yıldız sözlük

yıldız sözlük'te uygulanan sansür

alfa
azalarak çoğalalım öyleyse .sözlük experliği yapmaksa konu , 1999 'lu ekşi ile 2017'li yıldız'ı kıyaslamamak gerekir .yeni sözlük,zamanla yolunu bulacaktır .
sansür diyerek sözlüğü bitirdiğini sanan yazar arkadaşa , yeniden girdiği entrynin silinmemesi yeterli cevap olacaktır.
bir yıl sonra yıldız sözlük; 2 binin üstünde yazara ,12 bin başlığa ,50 bin girdiye,günlük 15 bin okuyucuya ulaşmış .daha iyi olacaktır .
kasmaya gerek yok ,dileyen istediğini yazar ,dilemeyen boş tespitlerle dikkat çekmeye çalışır .bir yaşında sözlüğe yüklenerek kendinizi fazla zorlamayın ,üstte yazara 1999'lu sözlükte ''iyi sözlükler '' diliyorum .

yıldız teknik üniversitesi'nde " ytü " okumanın sebebi

alfa
büyük bir holdinin ik müdürünün anlattıkları koltuk kabartan türden .ee sizinle paylaşayım da sizde gururlanın bari;üstte bazı entrylerden bunalanların yüreğine su serpeyim azıcık .

aynı poisyon için başvurarak işe alınan itü ve ytü mezunlarından %67 si ytü'lü ,boğaziçi ve ytü mezunlarında işe alım oranında ytü %59 la ilk sırada.bir kaç yıldır bu konuda yaptığım sohbetlerde ytü her zaman açık ara önde gözüküyor. türkiye üni sıralaması veya puan baz alınmıyor arkadaşlar anladığım kadarıyla. holdingler ve şirketler ihtiyaç duyduklarında üniversitelere ücretli araştırma ,proje etüdü işi yaptırıyorlarmış. burada da yıldız teknik üniversitesi ipi göğüslediğini söyledi ik 'cı müdürümüz.en tutarlı ve kapsamlı çalışma üniversitemiz tarafından hazırlanıyormuş.süre olarak daha uzun süre verilmesine rağmen ve üniversitemiz en yüksek ücreti çıkarmasına rağmen.

bu durum işe alımlarda mezunlara artı sağlıyormuş.işe alımlarda mezunların sosyal medya hesapları incelenmekteymiş .sözlük dışında sosyal medyada fazla aktif olmadığımı söylediğimde bunun artı bir durum sayılacağını söyledi.hocaların şirketlerin istediği çalışma sırasında şirketlerle geçen mesailerinde yıldız hocalarının tavrı ve şirkete sonuç getiren çalışmaları nedeniyle ytü mezunlarının şanslı olduğunu söyleyen ik müdürünün türkiye'nin en büyük holdinginin ik'cısı olduğunu söyleyeyim de gururumuz biraz daha kabarsın .

cinselliğin artık sanalda yaşanıyor olduğu gerçeği

alfa
Bu gün çoğu kimsenin farketmediği fakat yükselişe geçen sanal sex endüstrisinin, toplumsal düzene olacak olan zararlarına karşı; devletler,
üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarınca ve hatta BM düzeyinde önlem alınması önemlidir,ilerleyen zamanlarda daha vahim sonuçlardan dünya toplumlarını koruyacaktır.

Camgirl kızları ve sanal sex ile ilgili incelemeyi yıldızca'dan okuyabilirsiniz.


https://yildizca.yildizsozluk.net/romanyanin-webcam-kizlari-cinsellik-artik-sanalda-yasaniyor/

çaylak

alfa
çaylak hesapları üzerinde kısıtlamalar kaldırılmıştır .yeni yazarlarımız serzenişlerinde haklılar.artık mesaj çekebilecekler,başlık açıp yorum yapabilecekler

sözlüğün yeni rotası

alfa
sözlük'le ilgili yönetimin talebiyle yapılan toplantıda alınan kararları , yazar görüşüne açıyorum .

11.06.2018

a- yönetim ; üniversite genel sekreteri ile direk ,iletişim koordinatörü bekir beyle telefon üzerinden görüşerek ,sözlüğün mülkiyet haklarını bedelsiz olarak okula devretmeyi önermiştir .şirketimizin devir için öne sürdüğü tek şart ,sözlüğün yayına devam ettirilmesidir.genel sekreter devri önce kabul etmiş ,sözlüğün devamı şartı konuşulduğunda ise konuyu iletişim koordinatörüne yönlendirmiştir. bekir bey ile konu, telefon üzerinden konuşulmuştur . bekir bey konu hakkında gerekli görüşmeleri yaparak döneceğini söylemesine rağmen ,toplantının yapıldığı ana kadar ,geri dönüş yapmamıştır.

b- şirketimiz ,sözlüğü sosyal sorumluluk projesi olarak ele almış ve herhangi bir pazarlama çalışması yapmamıştır.

c-okul yöneticilerinin , sözlüğün mülkiyet haklarını almak konusunda isteksiz tutumları nedeniyle sözlükle ilgili yeni kararlar alınmıştır.

1-Yıldız sözlük ;bundan böyle ,1no medya yazılım Aş tarafından sürdürülen bir ticari proje olacaktır.

2- Yıldız Sözlük ,üniversiteden bağımsız bir projedir.

3- Sözlük ,üniversitenin sözlüğü olarak anılmayacaktır .

4- Sözlük yazarları her kesimden ve her görüşten olabilir .

5- Yıldız Sözlük profesyonel olarak yönetilecek olup ,işleyiş ve formatta bilinen sözlükler örnek alınacaktır.

6- Yıldız Sözlük ,yönetimsel olarak yazar görüşlerine açık fakat bilinen sözlüklerle aynı şablonda değerlendirilecektir.

7- Yıldız sözlük ;az yazarlı ve az yazılan butik bir üniversite sözlüğü olmaktan çıkaracak reklam ve pr çalışmaları yapılacaktır.


toplantıda sözlüğün devamı da konuşuldu. alınan kararları yazar görüşüne açarak sözlüğün yeni rotasını duyurmuş olayım .

ekşi'de yıldız sözlüğü gömebileceğini sanan dangalak

alfa
ekşide , yıldız sözlüğü bir entryle boğabileceğini sanan dangalak suser ,övündüğün
o sözlüğü çiğneyip tükürenlerin yazar olduğu tek sözlük yıldız sözlüktür.
1. asistan ,öğretim görevlisi değilim
2.siyaseti de bal gibi yazıyoruz
3 .yönetim tarafından silinen tek bir entryim bile yok ,sözlük kurallarına uygun yazılan entry neden silinsin
4 . anlaşılıyor ki yıldız sözlükten ban yemiş ,ekşiye ,senin kalitende yazanların çöplüğüne koşmuşsun.orada kal sen kuzucum,yerin orası senin

Edit : bu başlık ekşide sözlüğü gömen yazarimizi ortaya çıkarır , demiştim.
edit 2

türk kızı egosu

alfa
Genelleme yanlıştır.sana oyle bakan neden bana oyle bakmiyor .bide boyle düşün .
Erkek konusunda da yapılan genellemeler yanlıştır.genelleme yaptığınız karşı cinse birgün aşık olacak ve belki de evleneceksiniz.lgbt 'lere selam .
Karşı cins olan annelere ,babalara ,abilere ,ablalara sahibiz.

light in babylon

alfa
iran asıllı israil'li solist , bir türk ve bir fransız 'dan oluşan topluluğun ilk albümü olan 'hayat bazen size boşluk bırakmaz ' 2012 'de yayınlandı.2. albümleri 'yeni dünya -türk yeni dünya demektir ' 2016 'da yayınlandı.

sözlük yazarlarına baskı kurmaya çalışan bazı yazarsılar

alfa
onlar kendilerini iyi bilirler
öncelikle tekrar belirteyim ,uzun yıllardan beri sözlük yazarlığı yapıyorum,3 yıl süren modluk tecrübem var yani kimse bana sözlük nedir ? nasıl yazılır ? anlatmaya kalkmasın.
sözlük yazarlığı bir aşk işidir.yazarsın ,üretirsin,sözlüğe bir değer katarsın ,kimseden bir beklentin yoktur.yazdığın yer senin kutsalın,özel bölgen ,yuvandır.kimseyle paylaşmadığın bu alanda insanlarla paylaşımlar yaparsın.sözlüğü sadece yazarların okumadığını bilirsin ve sen de yazarlara değil o okuyucu kitleye yazarsın.yazdığın sözlüğün alanında en iyi sözlük olması için bazen geceyarılarına kadar uykusuz kalarak yazarsın .
oradan biri çıkar ,ayna da kendini bile beğenmediğini düşündüğün biri ve başlar senin konuna ,senin entryne saydırmaya ,eksilemeye.
alanına girmeye ,seni taciz etmeye,içinde ki yazarı öldürmeye çalışır.o birinin yazdıklarına bakarsın ,senin bir saatte yazdığını aylarca yazamamış olduğunu görürsün.üretemeyen ,vasat biridir,kendini doğuştan sözlükçü ve hatta sözlük gören biri.
bu arkadaşlara tavsiyem ,arkadaş önce dön kendi çöplüğüne bir bak ,ne katabilirim bu sözlüğe ,sor bunu kendine ,sor ve kendini yetersiz görüyorsan bu aşağı düşüncenle yaşa.
bırakınız yazsınlar
bırakınız sözlüğe katkıda bulunsunlar
bırakınız sözlüğü sözlük yapsınlar
siz yine yazmadan köşenizden bakıp ne yapıyorsanız yapın ama kendinize yapın.
edit:yanlış anlaşılmasın diyerek;
yönetim değil mesaj çekerek ayar vermeye çalışan bazı yazarlaradır sözüm

moderatör seçimi

alfa
Sözlük yazarı taraftır. Tarafsız olanin sözlükte işi ne.entelektüel olma yolunda kendini geliştiren, belki entellektüel ,hayata dair fikirleri olandır sözlük yazarı. Bu kadar tarifle yetineyim de gelecekte doğacak olan kızım anlasın ,gelinim sıkıntı yaşamasın.

Edit:
Seçimin son günü düzenlenecek

seri eksileyen yazarlar tespit edilip atılsın kampanyası

alfa
suçluyu aramadan önce tahlilini yapalım hemen
sözlüğe sıfır katkısı olan biridir
özgüven eksikliği tavan yapmış biridir
sözlüğün ilerlemesini istemeyen biridir
yazamayan,üretemeyen, vasat biridir
eksilediği yazarların bir daha yazmayacaklarını düşünecek kadarcık zekaya sahip biridir
başka sözlüğün parasıyla geçinen biridir
eksileyince kabaran yerleriyle gurur duyan biridir

sözlük yazarlarının merak ettikleri sözlük yazarları

alfa
Butun yazarlari merak ediyorum .guzelligide burada , sozluk yazarlığının iyi taraflarından biri de dış gorunuş degerlendirmelerinden uzakta sadece yazdığınızın onemli olmasi.merak ettiğiniz yazarlara hayalinizde beden giydirmeniz .eskiden yazarlar mahla -takma isimler kullanir kimse tarafindan bilinmek istemezlerdi bugünün popüler yazarlarından farklı olarak .sozluk yazarları eski kaliteli yazarların yolundan gider .tanidigim bir iki yazar yok degil.yotuber hatunumuz burada yaziyor mesela ki bence okulun en guzel kizlarindan biri kendisi , gibi .gizem hersey demek değildir ama gizem iyidir.
Sozlukte yazarak gunun yorgunluğu , stresi ve dertlerinden uzaklasilir.tekrar şarj olunur.
tarihi yazarlari hayal edin ; bugun gercekten karsinizda canli , capcanlı dursalar sizin hayallerinizdeki bedenlerden siyrilarak , butun cazibelerini kaybedecek , yazdiklari onemsizlesecektir.bundandir klasiklerin defalarca okunmasi ve bundandir popüler yazarların sanat eseri kitaplarının bir çirpida okunduktan sonra unutulmasi.butun yildiz yazarlari benim icin ozelsiniz ve hayallerimde herbirinize yetecek kadar beden var

kur'an-ı kerim

alfa
Kuran özgürlüğü tarif eder.senin dinin sana benim dinim bana, senin inancın sana benim inancım bana ,sen benim taptığıma tapacak değilsin , bende senin taptığına tapacak değilim .(bkz:kafirun suresi )
Şems' e gelen bir ateist ona ; ya inandığın din doğru değilse dediğinde şems'in verdiği cevap bu başlık için yeterli bence :senin dedigin gibiyse ben inancımı yaşamakla kalırım ama benim dediğim gibiyse iste o zaman ben cennete sense cehenneme gidersin .
Bilim hala tanrı parçacığını araya dursun ;inanan , koşulsuz iman edenler için inanç kalplerindedir ve sorgulamak gereksizdir .

sözlükteki moderatörler

alfa
an itibariyle güncellenmesi gereken liste barındıran başlıktır. moderatör arkadaşlar veya sözlük güncelleyebilir.

moderatör olarak 2 yazarı biliyorum @pars ve @ahu tuba


sözlüğe el atılması gereken durumlarda size ulaşılması gerekir. kimlerdir bilelim. çevrimiçi görebildiğim sözlüğe katkısı olan sadece ahu tuba var diğerleri in midir cin midir, sözlükte midir nerededir?

edit

kibirli vs mütevazı

alfa
kibir bazı insanlara yakışır.(bkz:kibirli ama)
karizmayla eşit oranda kibir ,makarnada ki sos gibidir.dozajını iyi ayarlamazsanız eğer itici kişiler sınıfında yerinizi alırsınız .
büfeciyle sohbet ederken büfecinin bu yıldızlıların burnu çok havada deyince o da bizim farkımız deyivermiştim.

mütevazı insan olmak için çaba harcamak yersizdir.yunus emre yolunda ruhani katlarda yükselebilmek için kendinizi bedavadan zorlamayın .olmayınca olmaz zaten ,hamurunuzda yoktur .doğuştan gelen bir özelliktir ve siz eğitim düzeyinizle şekillendirebilirsiniz.
abartıldığı durumlarda diğer insanların var olan kalitesini silip süperecek şekilde konuşma , davranış ve bakışlarla muhattap olursunuz.
her ikisini dengeli bir şekilde kendi kimyasına yayabilmelisiniz ,ne bir fazla ne bir eksik

pars

alfa
1.nesil moderatör ,sözlüğe 4 ay ara verdikten sonra 2 gün yazmış sonrasında meçhule karışmıştır.bulan ve görenlerin insaniyet namına en yakın sözlük ofisine bırakmaları önemle duyurulur.
not :üretken bir yazardır ,an itibariyle varolan 21942 puanını dolu dolu içerikler girerek bileğinin hakkıyla almıştır.

yıldız teknik üniversitesi " ytü "

alfa
rektörlüğünü prof.dr.bahri şahin'in,rektör yardımcılıklarını,prof.dr. a.göksel ağargün,prof.dr. galip cansever ve prof.dr yücel şahin'in yaptığı üniversitemizin kökleri 1911 yılına kadar uzanıyor.
https://bit.ly/2NosMXQ
1911 yılında fen memuru yetiştirmek amacıyla kurulan kondüktör mektebi alisi,müfredatını paris'te bir okuldan aşırdığı için mi bilinmez 11 yıl
sonra yani 1922 'de yerini nafia fen mektebine bırakmıştır.bu isimle öğretim hayatına 15 yıl devam etmiş,adında ilk defa teknik geçen istanbul teknik okulu
1937 'de açılmıştır. 1941 'de istanbul yüksek mühendis okulu ve teknik okulu ,1969 'da istanbul devlet mimarlık akademisi,1982'de yıldız üniversitesi ve nihayet 1992 'de yıldız teknik üniversitesi açılmıştır.

yıldız kampüsü cumhurbaşkanlığı'na tahsis edilmesi gündeme gelmiş olduğundan bu ismin de değişmesi kaçınılmaz olabilir.

üniversite bünyesinde 9 fakülte,2 enstütü,meslek yüksek okulunda 23 bini aşkın öğrenci,her yıl katılan 3600 öğrenci öğrenim görmektedir.

kampüsler ve bölümler

YILDIZ KAMPÜSÜ

GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ
Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İktisat Bölümü İşletme Bölümü
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

MAKİNE FAKÜLTESİ
Endüstri Mühendisliği Bölümü Makine Mühendisliği Bölümü Mekatronik Mühendisliği Bölümü

MİMARLIK FAKÜLTESİ
Mimarlık Bölümü
Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

MİLLİ SARAYLAR ve TARİHİ YAPILAR MESLEK YÜKSEKOKULU
Mimari Restorasyon Bölümü

REKTÖRLÜĞE BAĞLI BÖLÜMLER
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Türk Dili Bölümü
Enformatik Bölümü Beden Eğitimi Bölümü


DAVUTPAŞA KAMPÜSÜ

ELEKTRİK - ELEKTRONİK FAKÜLTESİ
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Elektrik Mühendisliği Bölümü
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü

EĞİTİM FAKÜLTESİ
Eğitim Bilimleri Bölümü (YL)
Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Bölümü Yabancı Diller Eğitimi Bölümü
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü (YL) Fizik Bölümü
İstatistik Bölümü Kimya Bölümü Matematik Bölümü
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü

İNŞAAT FAKÜLTESİ
İnşaat Mühendisliği Bölümü Çevre Mühendisliği Bölümü Harita Mühendisliği Bölümü

KİMYA - METALURJİ FAKÜLTESİ
Kimya Mühendisliği Bölümü Metematik Mühendisliği Bölümü Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Biyomühendislik Bölümü

SANAT TASARIM FAKÜLTESİ
Sanat Bölümü
İletişim Tasarımı Bölümü
Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU
Temel İngilizce Bölümü Modern Diller Bölümü


REKTÖRLÜĞE BAĞLI BÖLÜMLER


DAVUTPAŞA
Türk Dili Bölümü
Beden Eğitimi Bölümü


ben okuyamam diyenlerle bu yetmedi dahası yok mu diyenlere , tanıtım filmi çekilmiş paylaşıyorum

yıldız sözlük’e açık mektup

alfa
sözlük yazarlığını bilmeyen ,sözlüğe yakışmayan birinden kurtarmışız ,hepimize geçmiş olsun. bana bir tehditte bulunmadı ama mesajlardan tehdit eden klavye delikanlısıdır. sözlük kardeşliği gereği tehdit altında olduğunu düşünen yazar varsa çekinen falan endişe etmeyip mesaj atsın .sözlük yazarları arasında ; ağırlık kaldıran ,spor yapan tek kişi olduğunu sanmış galiba ,hızını da alamamış madem .e okul küçük karşılaşırız bir yerlerde

kıllanan yazarlar

alfa
Kıllanabilirsiniz.no problem yani.ota,b*ka ,ona ,buna .kaçıncı nesil olduğu onemli olmayan kıllanan grubuna karşı isteyen yazarlar kıllanma haklarını kullanabilirler.yok efendim, bu bele oldi ben çok soğudum halleri (bkz:yazamıyorum idâre edin aha buda bahanem demek istiyor )

Yazarsan yazarsın ,bakarsın keyfine (bkz:janjancan)

Sorun yok ,oyuna devam .kıllanan yazar hakaret değil ,durum tespiti anlamında kullanılmıştır.bütün ķıllananları eksilemeye davet ediyorum ,kaç kişiymıssiniz görelim.

tuncel kurtiz

alfa
yılmaz güney'in yasaklı filmleri dahil ;sürü,umut,duvar gibi filmlerle birlikte 100 kadar filmde oynamıştır.güney'in ölmesi ,80 ihtilali sonrası, yurtdışına çıkarak 90 'lı yıllara kadar oyunculuğuna ülke sınırları dışında abd,almanya,isveç,hollanda vs. devam etmiştir.
tuncel abi izmit'lidir .üreterek yaşayan tuncel kurtiz ,bölük pörçük adında kendi hayatından kesitler içeren bir de kitap yazmıştır.
Balıkesir Edremit'in Çamlıbel köyünde işlettiği Zeytinbağı adlı butik otelde ünlüleri ağırlayarak Tuncel Kurtiz ve Dostları adlı bir program yaptı
''tuncel kurtiz ve dostları''ndan seyirlik

işgalin katliamın lokumu olmaz

alfa
bu nasıl bir düşmanlıktır .sen bölgeye ve ülke topraklarına göz diken amerika'dan silah al ,onun piyonu ol ,bebek deme ,anne deme ,çocuk deme öldür ,ardından kuyruğu dik tutmak için katliam uydurmalarına sarıl .türkiye karşısında dik duracak kuyruk yoktur.hem ne düşündünüz ,amerika'nın eyaleti mi olacaktınız ? piyondan vezir olmaz ,sizden de devlet çıkmaz .

24 haziran 2018 türkiye genel seçimleri

alfa
olağanüstü hal gölgesinde olağan bir seçim yapmak etik durmayacağı için erken seçim kararı alınmış olabilir.

bununla birlikte , sınırlarımızda oluşan 'belirsiz 'durumun ilerleyen günlerde ne sonuçlar doğuracağının kestirilememesi, dolar vs .ülke ekonomisinde kötüye gidişinin erken seçim kararında belirleyici olduğu aşikar.

seçim sonuçları ne olursa olsun ekonomik ve siyasal açıdan olumlu etkileri olacaktır.

gereksiz başlık

alfa
zaman içinde kül kahvesiyle ilgili bilgi arayanlara kaynak olabileceğini ve altına entry girmek isteyenlerin girebileceği başlıklardır .kahve çeşitleri olarak tek bir başlıkta toplanmasını isteyen yazarlar ve daha dolu başlık bekleyenlerin haksız olduğunu söylemekte bu başlıklara kızmakta anlamsız .
yazar ister farklı başlıkta , ister tek başlıkta girdi girebilir .
gündemde üstüste kahve başlıklarının çokta şık durmadığını söylerseniz sonuna kadar katılırım ve açılan başlığa gereksiz başlık diyerek entry girmekte şık olmamış derim

seçimin 2. turunda yarışacak adaylar

alfa
akp 'nin kurulduğu günden beri en zorlanacağı seçimin arefesindeyiz.ekonomik veriler creme de la creme açısından harika olabilir ama mahalle esnafı ,taksici gibi küçük esnaflardan bu kadar dert dinlediğim hiç olmamıştı .hepsinin ortak söylediği şu '' bu seçimlerde bir şeylerin değişmesi gerektiği '' hatta bazıları daha ileriye giderek '' kesin değişir'' demekteler. akp yönetimi bu döngüyü emekliye 2 maaşla atlatabileceğini düşünmesi halkın nabızını tutamadığı anlamına gelir .ekonomide gerileme erken seçim kararı aldıracak kadar kötü. akp kendi yarattığı zenginlerden kafasını çevirip çarşı pazarın derdini dinleyerek çözüm geliştirmezse bu seçimlerde istemediği sonuçlarla karşılaşır. piyasada para dönmüyor diye yakınan esnafa inat 40 milyar tl toplayacak emlak barışı adımı atılması ,piyasada para bırakmamak anlamına gelecektir. toplanan 40 milyar tl tekrar iç piyasaya yönlendirilmeyecektir.emlak ,vergi affı getireceksen vatandaşın cebinde kalan parayı toplayacak şekilde değil gerçek af çıkarmak daha mantıklı olur .seçim ekonomisi denen olgu akp iktidarıyla tarihe karışmış durumda .seçimde bile devlet kazansın mantığı güdülür olmuş.
akp + mhp ittifakına doğu kökenli akp seçmeninin sıcak bakmadığıda bir sır değil .recep tayyip erdoğan karizmasıyla götürülecek bir seçim çalışması bu seçimlerde ters tepebilir.
yakın siyasi tarihi yaşayan ,bilen ,okuyanlar ;adalet partisinin,anap'ın ,dyp'nin hızlı bir erime yaşadıklarını bilirler. parti yıpranması bir realite.akp iktidarında küskünlerin sayısıda azımsanmayacak sayılara ulaşmış durumda.
ekmelettin faciası sonrası temkinli hareket eden muhalifler şimdiye kadar taktiksel bir hata yapmış değiller .bu seçim süpriz sonuca hazır olmak gerek .

yıldız sözlük altyapısı

alfa
sözlük ,yaşanan saldırılar sonrası güvenlik açıklarını tamamen kapattı. güvenlik önlemleri arttırılmış sunucuya geçildi.profesyonel bir yazılım şirketi tarafından gerekli kontroller yapılıyor. endişe edilecek herhangi bir durum yok .sözlük yedekleri günlük olarak alınıyor.oyun devam ediyor

türkiye'nin yeni sözlük konsepti

alfa
yıldız sözlük ,türkiye'nin sözlüğü olmak için farklı bir konsepte geçiyor.
türkiye ve dünyada bir ilk olacak yeni sözlük konseptini yazar görüşüne açıyorum .yazar görüşlerine göre konsept son halini alacak .

yeni konsept ,sözlük yazarlarının profil sayfalarından ulaşabildikleri bir tür sosyal medya sitesiyle sözlük yazarlarına daha fazla alan kazandıracak .profil sayfanızı düzenleyebilecek ,blog yazılar paylaşabilecek ,grup kurabilecek ,fotoğraf ,video depolayabileceksiniz.bir ,iki extra netleştiğinde onları da yazacağım .yazarlar burada sözlük formatından farklı olarak ,formata bağlı olmadan kendilerine ait olan bir alanda istedikleri gibi paylaşım yapabilecek ,arkadaş gruplarıyla etkileşime geçebilecek ,ister anonim isterlerse açık profil düzenleyebilecekler.
sözlük teması ,formata ek olarak ,temaya ek olarak düzenleniyor.sözlük artı sosyal medya birarada olacak .
ekran görüntüleri yeni eklenecek sosyal kısımla ilgili ;

(resim
(resim
(resim
(resim
(resim
(resim

yıldızca

alfa
yıldızca ,yıldızlı yazarların oluşturduğu içerikleri, okunabilir bilgiler ,haberler,versuslar ,testleriyle güzel bir site oldu .sosyal içerik paylaşım platformlarından farklı olarak daha doyurucu bilgiler var .içerik eklemek isteyen herkes , istediği konuda yazılarını ,hiç silinmemek üzere paylaşabiliyor .
https://yildizca.com/

okçuluk

alfa
Bundan on binlerce yıl önce henüz mağaralarda yaşayan atalarımız, barınmak, yiyecek bulmak, ısınmak ve diğer insanlardan ya da yırtıcılardan korunmak zorundaydı. Kendinden güçlü ve büyük hayvanlar karşısında tek çaresi kaçmak veya saklanmak olan insanoğlunun alet kullanma kabiliyeti geliştirmesi son derece önemli sonuçlar doğurdu.
Taş fırlatarak daha geniş bir alanın kontrol edilebileceği keşfedildiğinde ise günümüz dünyasını birçok açıdan etkileyecek bir fikrin tohumları ekilmiş oldu. Taşları daha isabetli ve güçlü atabilmeyi sağlayan basit sapanlar, ihtiyaca göre geniş menzilli mızraklar ve ardından belki de bu ikisinden ilham alan oklar meydana getirildi. Yay aracılığıyla daha büyük bir hızla ve daha uzağa atılabilen okun, çağdaşı olan diğer silahlar arasında üstünlük sağlaması ise uzun sürmedi.Bununla beraber ok ve yay eski Türk toplumlarında bir hükümdarlık sembolü olarak da kullanılmıştı. Özellikle Selçuklu döneminde basılan paraların neredeyse tamamında ok ve yay sembolleri yer almaktaydı. Ok ve yay, Osmanlı döneminde de önemini korumaya devam etti. Fatih Sultan Mehmed'in okçuluk müsabakaları için kurduğu ve içinde okçuluk tekkesini barındıran alan, bugün hâlâ Okmeydanı olarak bilinir. Semtin çevresindeki caddelerde, uzun mesafelere atılan okların yerini belirtmek için dikilen nişan taşları bulunur.

güze mektup

alfa
Dediler ki "Güz mektup bekler."
Demedim ki "Mektup güzün kendisidir."
Güz mektup beklemez ama güzün, mektup bekleyen çoktur. Hem de yaz gibi mektup bekler onlar. "Yaz gibi" deyince, gözünüzde yaz avlularmdaki ağaçların serinliği altında uyku, içinizde yeni yıkanmış taşlardan yalınayak geçme arzusu, balkonlarda kabak, patates, domates, biber ama en çok da patlıcan kızartmasının kokusu belirir... Yoğurdu da yazarsam artık güz darılacak, mektup bana mı yaza mı diyecek haklı olarak, tabii yoğurtsuz olmaz!
Eylül yazın sonu değildir. Biraz bizim memleket gibidir, Batı ile Doğu arasında; bazen köprü, bazen arafta, çoğu zaman ikisine de yaranamayan ama iki kaderin de güzelliğini taşıyan, yaşayan, yaşatan bir ülke, bir cumhuriyet gibidir eylül. Güz Cumhuriyeti diyelim. Bayrağı gazel olan. Ve dalların incecik uçlarında dalgın dalgın dalgalanan.Eylül yazın sonu değildir ama yazın mektup beklemek en zorudur. Taşrada hele denizsiz, mavişiz taşralarda uzun, sıcak, sarı günler geçmek, mektup gelmek ve akşam olmak, olsa da gözlere uyku girmek bilmez! Mektup gelmez, eylül gelir. Eylülün gelişi aslında yolunu dört gözle beklediğin, olsa iki kalple de bekleyeceğin, mektubunun yanıtı değildir, daha da güzel bir şeydir. Bir tesellidir. "Eylülde Gel!" diye sesle değil, yürekle söylenen, öyle özlenen şarkılar gibidir. Mektubun gelmedi sen gel, sen gelmedin selamın gelsin, selamın gelmedi... O da gelmediyse pulun gelsin demektir! Eylül, güze de sayılır sayılmasına ama yazın gecesine de sayılsa yeridir. Yazın uykusuna, yazın rüyasına. Yaz yaşanır, rüyası eylüle kalır. Güzün mektubu ise bir yaprağa sarılır, mektup bir yaprak olur, dalından usulca kopar, rüzgar onu önüne katar, caddelerde sokaklarda gezdirir, hüzünle buluşturur, sonbaharla tanıştırır, büyütür olgunlaştırır. "Yaşamın pembe yönleri" klişesini sürdürelim; yeşil, mavi, beyaz renklerini değil yalnızca, sarı, kahverengi, bej, haki bazen siyah yönlerini de gösterir yaşamın.
Güzün mektubuna adres gerekmez. O çünkü adımıza gelmez. İçimize yazılıdır, bizde gizli bir posta kutusu vardır ki biz bile bilmeyiz yerini. Turgut Uyar'ın "Durursa anlaşılır saatin kaç olduğu" dediği gibi, mektup gelince buluruz kalbimizin yerini. Güzdür, kalp zamanıdır, kalbin eve dönme zamanıdır. Kalbin kendi evine.
Güzdür, bilinmez ki hangisi mazruf hangisi zarftır? Güzdür, insanın mektup olup puldan kanat takıp kendi içine konmak için yer aramasıdır. İnsanın yalnızlığını mevsime özgü sanma yanılgısıdır. Sanır ki onu mevsimler yalnız bırakmaktadır. Sansın. Değil mi ki insan baştanbaşa bir yanılgı olmasa da, hep avunacak bir şeyler arayan ve bulduğunu sanandır?! Güzdür, sokaklarda bir mektup bolluğu yaşanmaktadır, güzün mektubu hepimizedir, fakat üzerine basmamak gerekir. O yaprak kılığmdaki mektubu lütfen yerden alın, ister defterinizin arasına koyun, ister cebinizde unutun! Unutmayın o gazel sizindir!