confessions

10th of november

Yıldız Yazar  · 15 Eylül 2017 Cuma

  1. toplam giri 238
  2. takipçi 4
  3. puan 3067

eğitim sistemindeki asıl sorun

10th of november

Turkiyedeki egitim sistemi nerdeyse her 3 ayda degisiklik oluyor.bu durum neden oluyor.anlaşılır gibi degil.eğitim sistemindeki aksakliklar sıkıntılar ögrenci kesimi daha da onemlisi ülkeyi tehdit etmektedir.gelecek nesiller hep bu yanlış sistemlwrle değişik yerlerde meslek sahibi oldular.bu durumu ne kadar düzeltmeye calıssalarda farklı farklı sorunlar ortaya çıkmaktadır

jüriden önceki gece

10th of november

Mimarlık öğrencileri genelde projelerini son günlere hatta son geceye bırakırlar.aslında bilerek bıraktıkları bir şey degil.genelde sıkıldıklarından dolayı hep ertelerler.bu yüzden genelde son günlerde zaman kalmadığı icin yapacakları bir sey yok ve projeye gömülüler.son gün projeye bi baktıklarında aslında cok iyi yapacaklarını bildikleri icin bosa giden zaman için pisman olurlar.bazıları var ki yapmak istediklrini yapamadikları icin bırakırlar.

okul malzemeleri

10th of november

Okul malzemeleri derslerimizde başarılı olmak icin bizlere yardımcı olan araçlardır.bu araçlar kalem defter silgi kalemtraş renkli kalemler gibi bir çok malzeme sayabiliriz.ne kadar başarılı zeki olursak olalım bu malzemelwr bize yardımcı olan araçlardır.bu malzemeler edindiğimiz bilgilerle bunları unutmamak adına defterimize kalıcılığı sağlamak amacıyla defterimize aktardigimız bilgiler.bunlar bizi ileri götüren seylerdir.

ada

10th of november

Dört tarafı cadde sokak meydan demiryolu akarsu doğal veya yapay engellerle çevrilmiş parseller topluluğudur.bir ada icerisindeki duruma gore birden fazla bina inşa edilebilir.kendi arasında ikiye ayrılır.bunlar imar adası ve kadastro adasıdir.soyle de tanımlayabiliriz.ada uzerinde yapılar bulunan arsalar toplulugudur

bilgisayar kasma sorunu

10th of november

Hepimizi basına gelmiştir hayatimizin bazi anılarında.bazen cok onemli bir is başında olursun.bilgisayarla işin olur.zamanla yarışırsın birşeyler yetistirmeye çalısırsın ama bi an gelir bilgisayar kasar.delirirsin.bilgisayarın kasması ramden kaynaklanır.yani bilgisayarın gücünden kaynaklanır. Yen'i bir bilgisayar alamıyorsanız ram i daha yüksek bir ssd kartı almakta fayda var.

su tüketimi

10th of november

Su hayatımızda olmazsa olmaz bir şeydir.hayatımızın her anında suya ihtiyaç oluruz.bazı insanlar özellikle yapılan araştırmalara göre kizlar nerdeyse çok az su içmektedir.hatta hić içmeyenler dahi var.bu insanlar su ihtiyacını genelde diğer ieceklerden karsılar.ama yanlış bir yoldur.su insan vücudunun olmazsa olmaz bir gereksinimidir.

kişisel eşyalar

10th of november

Bu eşyalar tamamen kisiye özgü olan eşyalardır.sac tarağı , diş fırcası , kulaklık tırnak makası gibi eşyalardır.bunlar kisilerin ortak kullandığı eşyalar olamaz.cunku bunlar kisiyle mikrop kapabilir.bazen en yakın arkadasın senden olmadıgı icin ihtiyaç duyduğunda istediğinde keske başka bir şey istesen dersin ve veremeyiz

eğitimin hafızaya önem vermesi

10th of november
Türkiye'de gelişmenin düşük olmasının en büyük nedeni eğitimsizlik. Bunun en başlıca nedeni ise var olan eğitim sisteminde akıl veya zekaya değil hafıza gücüne önem verilmesidir. Öğrencilere ezber bir yığın bilgi verilir biz ise bu bilgileri beynimizin hartdiskine koyarız ve bir zaman sonra bu beynimizin arşiv bölümünden çıkar gider. Öğrenciye herhangi bir zeka veya akılına uygun bir eğitim verilmez. Sınavlar veya konularda öğrenciden hep hafıza bilgisinin var olması istenir. Bu şekilde eğitim yükselemez. Bu yüzden beyin olarak gerilediğimize bir açık getirelim.

tanzim satış

10th of november
akp ,sebze ve meyve fiyatlarını şişirenleri aramaya devm etsin .halkını dinlemeyen ,seçimler geliyor diye tanzim manzim göz boyayan akpli bütün yöneticiler halkın arasına karışın .izmir adayınızın şarap sever başkan pozları da sizi seçimlerde kurtarmaz. halkı dinleyin ve gereğini yapın .

bir de böyle düşünün ,halkınızı düşünüyorsanız.

tüm özel günleri 14 şubata getirmek

10th of november
bunu başaran zeki değil insan beyninin en üst zirvesine ulaşmış nirvanayı görmüş zekada olmalı. tüm özel günleri 14 şubata getirmek çok fayda sağlar.
ilk olarak ev ekonomisine çok büyük bir katkı sağlar
unuttum, hangi gündü derdi olmaz.
tüm özel günlerin hediyesini aradan çıkarmış olursunuz.
kızların tarafından cimrilik olarak algılanabilir ama bir kaç tatlı sözle halledilebilir bişey.
kış ayı olduğu için eşiniz tatil gibi isteklerde bulunamaz.

öpüşen gençlere kırbaç cezası

10th of november
Endonezya'da iki kişi dışarıda öpüştüğü gerekçesiyle kırbaç cezası hükmü verildi. İkisi de 18 yaşlarında olan üniversite öğrencileri öpüştükleri için 17 kırbaç cezası verildi.
Açe bölgesi ülkede şeriat kanunlarının geçerli olduğu tek bölgedir. Eyalette suç işleyen kişiler de şeri kanunlara göre kırbaç veya diğer şekillere göre cezalandırılıyor.
Kanunlara uymayan hükümlüler, Banda Açe camisi önüne kurulan platforma çıkarılarak burada halka açık şekilde cezalandırılıyor.
Eyalet yönetimi kırbaçlama yönteminin cezaevlerinde yapılmasına karar vermiş ancak kimi yerel yönetimler uygulamayı halka açık alanda yapmayı sürdürüyor.

newton olmasaydı uçardık

10th of november
newton koskoca yerçekimini bulmuş abi . o olmasaydı uçardık. bence bunu diyen biri uçmuş zaten nasıl bir kafaysa.
batuhan sofuoğlu haklısın kardeşim halimiz nolurdu yerçekimini bulmasaydı.
kısa bir bilgi verirsem yerçekimi her zaman vardı ama bunun varlığından haberimiz yoktu. yıl olmuş 2019 dünya yuvarlak değil tepsi gibi düz diyecekler. komedi tamamen.

10 yıl sonraki durum 'kim 50 dolar ister'

10th of november
doların uçuşta olduğunu hepimiz biliyoruz. bu haliyle ev ekonomisine de yansıyor. insanlar manavlara kasaplara giremez oldu. yüksek fiyatlar cep yakıyor. kendi ürettiğimiz ürünün dolar üzerinden değerlendirilmesi ve bunun da tezgahlarda uygulanmasına da henüz anlamış değiliz. bundan 10 yıl sonra kim milyoner olmak ister yarışmasında artık kim 50 dolar ister olacak diye düşünüyorum. türk lirasının geçerli olduğu bir ülkede kendi ürünlerimizin bu kadar cep yaktığını doğru bulmuyorum.

metan gazlı gölet

10th of november
metan gazı aslında zararlı bir gazdır.göllerin derinliklerinde bulunan bakteriler bu gazı sentezler ve gaz halinde doğaya salar. görselde gördüğümüz üzere metan gazının su yüzeyine çıkarkan ki donma anı vardır. evet mükemmel bir görüntü doğanın bize sundukları muhteşem bir detaydır.

yalnız insanlar

10th of november
bu entry altına en güzel yıldız tilbenin ''karşımda milyonlar varken yapayalnızım, ama yapayalnızken tek kişi yokken bi o kadar kalabalığım'' sözü.
yalnızlık kişiye göre değişir. kimisi yalnızlıktan haz duyuyorken kimisi bu durumdan hiç hoşnut değildir.
yalnızlık insanlara başka bir boyuta taşır. yalnız insanlarda yalan söyleme, yaşanılmamış bir olayı yaşanmış gibi kurgulama yada zihninde farklı olaylar yaşama gibi pek çok değişik durum yaşarlar.
toplumda dikkat çekmek için anormal davranışlarda bulunur fakat bu onları dahada yerin dibine sokar.
şunu bilelim ki bir insan çok gülüyorsa o kişi yalnız bir insandır. bu yalnızlığı derinliklerinde yaşar.

türklerin bulduğu gezegen

10th of november
Türk bilim insanları ilk kez bir gezegen keşfettiler. Komplo teorisyenleri bir süredir 'Nibiru' adı verilen gizemli bir gezegenin Dünya'ya çarpacağı ve insanlığı yok edeceğini savunuyordular. Bu iddiayı yalanlayan NASA 9. Gezegen'in 'Dünya'ya çarpma veya karanlık günleri getirme' ihtimalinin bulunmadığını belirtti.
0 /

Eski Kafa Eğitim