uzaylılar

yildizsever
uzaylıların dünya ile ilişkileri çok eskiye dayandırılıyor. ermenistan bölgesinde yeni bulunan bir yapıda sıralı dizilen kayaların arasındaki delikler ve tüm deliklerin açısı gökyüzüne çevrili olması, britanya bölgesinde ise kayalar matamatiksel açılara sahip olması, italya'nın val camonica ve avusturalyanın wandjina petroglyph bölgesinde bulunan mağara resimleri, yeryüzündeki en ilgi çekici figürlerinden olan ekin çemberleri, birçok kişinin düşündüğü gibi sadece günümüzde görülen şekiller değil aksine tarihi yüzyıllar öncesine kadar gitmektedir. kızılderililer ekin çemberlerinin dünya dışı ziyaretçiler tarafından yapıldığına inanıyorlardı...
yildizrobotics
İnandığım varlıklar ve dünyaya geldiklerine de inanıyorum. Kurt delikleri üzerinden mesela ağır konum oynamaları yapılıyor ya, o konum oynamalarında yapılacak ufak fiziksel hasarlar belirli bölgelere çok ciddi zararlar verebilir mi acaba? Şu anda evrende ışık hızıyla bir başka sistemdeki gezegene gitmek canlı bazında imkansız, ömrü yetmez. Bu yüzden eğer belirli varlıklar buraya geliyorsa, Kurt deliği de kullanıyor olmalılar. Başka yolu yok. Bu da bizim varlığımızı yok edebilecek bir güç olduğu anlamına mı gelir? Yoksa evrensel yasalar mı vardır? Mesela gelişmemiş canlıların hakkını koruyacak büyük bilgelerin yasaları gibi.

Bu benim içimde sakladığım çılgınlıklardan birisi. Uzaylılar dünyaya geliyorsa, bunların da iki olasılıktan biri olduğu ortada. (Ya evrensel koruma yasası var, ki bu böyle birinin kırabileceği bir yasa değil, ilahi bir şey ya da kaderimiz bir psikopat güce bağlı) Öbür türlü bunlar manyakça geliyorsa hiçbir canlının gezegeninden çok uzaklara gidemediğini kabul etmek gerekir.

İnandığım ikinci çılgınlık yine kimsenin muhtemelen daha önce düşünmediği bir şey. Deist ve Panteist görüşler birleştiğinde ortaya şöyle bir şey çıkıyor; Acaba üst varlıklardan birinin benliği miyiz, tüm evren olarak? En büyük benlik ise tanrı mı? Bunları düşünürüm. Bu durumda kader olayına da açıklama geliyor bu arada. Müslüman değilim ama cüz-i ve külli irade olayı tamamen açıklanıyor.