üniversite tercihi yapacaklara tavsiyeler

Hanutcu
eğer hedeflediğiniz alanda kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız tercih edeceginiz bölümdeki hocaların akademik gecmislerini incelemenizi ve bölümün sitesinde yer alan 4 senelik ders planındaki dersleri inceleyerek karar vermenizi tavsiye ederim. bölümlerle ilgili sözlükte yazılanların hepsine itibar etmeyip bölümlerden mezun olan yada bölümdeki hocalardan yani işin içindeki insanlardan bilgi almanızı öneririm.
PARS
Zamanın birinde Mozart'a genç bir müzisyen gelir ve kendisine yol göstermesi için ona sorular sorar. Çeşitli öneriler duyar ve bu sefer Mozart'a şunu der: peki ya siz nasıl böyle büyük bir müzisyen oldunuz?
Mozart: "Ben kimseye danışmadım."
used2bee
Mühendislik, teknik okulda okunur dediler. Adı var, güzel olur dediler. Hem İstanbul, network de yaparsın dediler. Şuanda memnum olduğum tek konu İstanbul'da olmak.
albino aborjin
5 sene kadar önce 2. kez yapıp da hüsranla sonuçlanan eylemim. ben de ytü'lü olabilirdim ama her ne olduysa bir önceki yıl taban puandan 45 puan fazla almama rağmen karabükteyim.
kuaterik
İlk önce bölüm sonra okul seçin. Sonra “lanet olsun bu derslere ne işime yarayacak?” diye ağlıyorsunuz. O dersler o bölüm için gerekli dersler ama siz bölüm için seçmediğinizden geçmesi imkansız, çalışması zulüm oluyor. 4 sene deyip geçmeyin, inanılmaz hızlı bitiyor