spor yapmak

albino aborjin
kas ve zeka neden zıt gibi görülüyor?
ateşi bulalı çok oldu, bağırsaklar ufaldı, beyin büyüdü vs vs. kaslarını çalıştıran bir insanın hormonel dengesini cartını curtunu vs. düzenleyerek daha iyi düşünebileceğini de göz ardı etmeli miyiz? sağlam kafa sağlam vücutta bulunur mu? kimi canımın içleri sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını sever mi?...
neden kas kütlesini geliştirmek, spor salonuna gitmek vs denildiğinde 'onu yapacağıma kitap okurum' veya başka bir şey denildiğinde 'onu yapacağıma bunu yaparım'cı oluyoruz. söyleyeyim; yeğlemek eylemini kendi kafasına göre piyasaya süren insan tembeldir. her gün kitap okuyorum -roman, siyaset, sosyoloji, felsefe, psikanaliz- ve haftada 5 gün spora gidiyorum, 2 gün dil kursuna gidiyorum, diyen insana spora gideceğime kitap okumazdım deseniz daha anlamlı olur.
ille de kas ve zekayı bağdaştırmak istiyorsanız şunları da söyleyeyim. daha doğrusu ben bağdaştığı durumlar olabilir diyorum genelde ise ayrıma maruz kalıyor.
türkler sözün hakikiliğinden çok etkileyiciliğine bakar, hal böyle olunca çelimsiz zeki insanlar kendi zamanından feda edip de doğru olanı verebilmek için tüm yapay, etkileyici sözde hakiki'cileri elemek adına kas kütlesi, film analizi, genel kültür, bilim ya da entelektüel bir -aslında kendisi için gerekli olmayan- uğraşa girişir. ki fedakarlık bu, dışarıdan bakan bir insan da buna sosyal getiri der, işte onların da yeğliyorum'cular olması muhtemeldir.
tabii bunlar genel adına söylediklerim şeyler, elbette hepsi demek değil:
kimi zekiler sporu sevmez, kimileri hobi olarak başka şeyleri seçmiştir, başka yoldan sağlıklı takılıyorlardır, boş vakitlerinde ailesiyle dostlarıyla sohbet edebilir, konferanslara gidebilirler.
sevdiğim nice yazarlar var ki hakikat de sanat gibi azınlığa mahsustur, onu savunmaya çalışmak onun doğasını anlamamak demektir, derler mesela. kimi zekiler paylaşmaz ya da etkileyici paylaşmaz. alan alsın der. isteyen dinlesin der.
vivian
Kilo vermek için net spor seçenekleri kardiyo düzenli beslenme net çözüm
bölgesellerde ise squat veya pilates gibi sporlar tercih edilebilir
yildizrobotics
Yaşamımı düzgün devam ettirebilmek için gereken yegane şey. E başka türlü evden çıkmayacağım be abi. Çalışmayı düşünmüyorum, zaten prim günlerim sayılıyor gözüküyor (Sigorta yatıyor yalnız, onu belirteyim de), e geçinebiliyorum da, evden çıkmamın gereği yok yani. Ölmek de istemiyorum, yalnız yaşayacağım da, bari spor hayatım olsun. Bilek güreşi falan. Kız arkadaşım olmaz, en azından bu okuldan çıkmaz, çalışmayacağım için çoğu kız istemez ama kısa süreli ilişkilere açığım, yoksa başka türlü hayat yine geçmez. Kimsenin hayatı 4 4'lük değil, param var diye insanlar iyi bir hayat yaşıyorum sanmasın, sadece çok rahatım, huzur başka bir şey. Sporla uğraşmalıyım.