sivrisinek

username
hayvanoglu hayvan baştan ısırmayıp "vızz vızz" gibi sesler ile kulağımın etrafında tur atıyor, edebinle ısır git ne ibnelik yapıyorsun. Bir de insanın aklına gelmeyecek yerleri hedef seçerler neden ayağımın altı neden...
TrollingTime
psikopat olduğunu tahmin ettiğim, sokan, kaşındıran, şerefi eksik, ışık sever, ince kafayı yediren bi ses çıkaran, ölümü en mutlu eden canlı türü.
PARS
Erkekleri bitki sıvısı, dişileri kan ile beslenir. Kelebeklere akrabadırlar.

Ayrıca Bundan yaklaşık 7-8 yıl evvel okuduğum bir makaleye göre, dünya üzerindeki tüm sivrisineklerin yok edilmesiyle ilgili geniş bir tartışma vardı. Eğer nesli tüketilirse doğal zincir bundan etkilenir miydi?

Yoksa sadece basit bir grup yok olur yerine başka hayvanları mı geçerdi... Sonuç olarak önümüzdeki yüzyıl içerisinde tüm sivrisinekler, doğaya salınacak virüsler tarafından yok edilecektir.
ria
eğer sinek ilacı ile kendisinden kurtulamıyorsanız çözüm olarak kolonyayı öneririm. sivrisinekler kafa bölgesini, el ve ayak bölgelerini ısırmazlar. bu nedenle kolonyayı açıkta kalan kol ve bacaklara yediriyoruz. cimri davranmanızı önermem. ben bu şekilde rahat ediyorum.nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama kuyruk sokumu bölgesini de bir şekilde sokabiliyorlar. orayı açıkta bırakmayın.