popülerse koy sepete

hiyelkar
Bir ürünün niteliğini değerlendirebilecek yetenekte olmadığınız zaman o ürünü seçmek için kullanılan argüman.
Çevrenizde aynı ürünü kullanan insanlarla bir bağ oluşturduğunu söylemek de mümkündür. (bkz:potterhead)
Telefon modelleri olsun, bisiklet markaları, kitaplar, filmler, hobiler arasında seçim yaparken popülerlik önemli bir tercih kriteri olmaktadır. Bunlar pek önemli görünmemekle birlikte türk insanı ciddi anlamda bir şeylerin niteliğini değerlendirme yeteğinden yoksundur ve bu hayat kalitesinde sorunlara yol açmaktadır. Bazı ürünler gerçekten gerçekten fiyat performans olarak iyi olduğu için popüler olmuş olabilir; ancak kullanıcı kendi ihtiyacını karşılayabilecek ürünü seçmekten yoksun olduğu için bütçesinin el verdiği en popüler ürüne yönelmekte ve kullanmayacağı nitelikleri satın alarak parasını boşa harcamaktadır. Hatta bazen o ürünün popüler olmasının ardında ürün kalitesi değil, reklam ve dağıtım ağı becerisi yer almaktadır. Ama bunlar önemli sıkıntılar değildir.
Önemli olan sorunlar meslek seçerken kendi benliğinize uymayan ama popüler olan meslekleri seçtiğinizde bir kaç yılınızı veya tüm hayatınızı tükettiğinizde veya çalıştığınız firmaya yazılım paketi alırken ihtiyacınız olmayan hizmetlere parayı saçtığınızda ortaya çıkmaktadır.

Açıklama: Meslek seçiminde eğer bir iki yıl okuduktan sonra okulu bırakmaya karar verirseniz, harcadığınız bir iki yıla karşılık çok az bir getiriyle hayatınıza devam edersiniz. Çeşitli sebeplerle bırakmayıp yola devam ederseniz, muhtemelen okulu da uzatmışsınızdır ve bir yine bir iki yıl kaybetmişsinizdir. tüm hayatınızı ziyan ettiğinizi söyledim orada. bu görüşte popüler bir görüştür ve ben de katılıyorum ancak bir noktada şerh düşmek gerekir: Üniversiteye başladığınızda bu meslekle hiç alakanız olmadığını düşünüyor olabilirsiniz, dahası bu düşünceniz gerçek olabilir; ancak yıllar geçtikçe zihniniz ve karakteriniz genç yaşta aldığınız formasyona göre şekillenecektir ve mesleğiniz sizin için yapılması zor bir meslek olmayacaktır.
bu başlıktaki tüm girileri gör