öğrenci milletinden yazar olmaz

marifetsiz kazanova
adamın dersi var ,sevgilisi var ,vizesi ,finali var ,bunlardan yazar çıkmaz diyenler olsa da sözlüğü ayağa kaldırmak bize düşer .bu kadar adamız bir tane sözlüğümüz var kafa dağıtacağımız .zor değil yazmak
albino aborjin
sözü kimin söylediğine değil de bizzat söylenen sözün kendisine bakan insanın günden güne azalmasıyla doğru orantılıdır; yorumun değil bilginin ve gündemin paylaşıldığı yer olunca sözlükler bir ek sözlük, as sözlük vs. sözlük yazarından yazarlık dersi bile öğrenebiliriz sözlüğün 'sözlük' yazarın 'yazar' olabilmesi için.
tabii bunları söylemek gerçekçi bir yaklaşımdır, keza çağına ayak uyduramayan -bunu benimsemese bile rol yapmayan- erkeğin erkekliğinden bahsedilemez. bir öncü çıkacak, çağını kavrayacak, kendini sevdirecek ya da kendisinden korkulacak bir kişi; karizmatikliğinin ve idaresinin ve tabi bu ortam için olmazsa olmaz yırtık -kurbana pabucunu çıkarttıran- yazarlığı ile kitleleri etkileyip yeni bir sözlük anlayışının öncüsü olacaktır.
çok troll durdu yazı, ya da idealistin kendi realistliğini meşru bir idealistlik düzeni görmesi gibi trajik-bilimsel patetik de diyebilirz. maksadım bu değil elbet.ya sözlük spotun mezarlığına gömülünür ya başkaları gibi olunur ya da değişimin öncüsü olunur ya da- bu son ya da- bunlar yaşanırken izlenen olunur.

benzetmeler, alıntılar.
politika bilimi- münci kapani
bodin- devletin altı kitabı machiavelli-ilp rens
trevanian 20. mil
weber otorite tipleri -karizma-
alfa
Sozluģe herhangi bir kisilik atfetmek ,olduģundan , olacagindan ,olabileceginden daha ùtopik anlamlar yuklemek sözlüğün geleceğini etkileyecektir.sözlüğün 2005 ten bu zamana dek süreli kesintilerinin nedeni budur.
O yazarın yazdığına kulp arayanlar , bu yazarın yazmasıyla sözlükten kaçtılar geçmiş dönemlerde .
Ütopik sözlük çabası yerine dolu bir sözlük tercih ederim .