lisanslı sporcu olmak

yildizrobotics
Sonunda başardığım hede hödö hüdü. Lisanslı sporcu olmak demek bir sporu diğer insanlardan belirgin bir şekilde daha iyi yaptığınızda elde ettiğiniz başarıdır.

Burada bazı fotoğraflar var, karşımdaki rakip dünya 110 kg dördüncüsü. Oldukça fazla referansı var. İki elimle dayanmaya çalıştım ama açıkçası çok zorlandım ve zaten sonunda da bıraktım. (İki elle çekerken bir elin kuvvetine en fazla %40 ekliyorsunuz, test ettim, zira vücut devreye fazla giremiyor)

Bazı fotoğraflar;


yildizsozluk/foto

yildizsozluk/foto

yildizsozluk/foto

İlk Türkiye maçıma birkaç ay sonra çıkarım muhtemelen ama çok bir şey beklemiyorum. Dünya liginde olanlar da gelecek zira. Sonuncu olmam muhtemelen ama ona çalışacağım diyelim, sonuncu olmamaya. Zira en fazla 15 eleman olacak. (Kendi ağırlığımda) Gelecek sene gelecek diğer turnuvada 110 kg veya daha az siklette olmayı planlıyorum. O zaman sanırsam bir şeyler yapacak konuma gelirim. Elimden geleni ardıma koymama zamanı.

Not: Biraz dindar bir kurum. Daha önceden tasavvuf konusunda sık sık buluşmalara katıldığım için yadırgamadım ama pek çok sporu da barındıracak şekilde gelişmiş bir kurum. Ayrıca bugün tanıdığım en zeki insanla karşılaştım. Din konusuna bambaşka gözle bakan ve yine aklımı çeken (Fark ettirmeden) bir insan oldu kendileri. Tabii kendisi genetik ve mikrobiyoloji/kimya üzerine çalışıyor. Oldukça farklı yerlerde çalışmışlığı var. Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu da, ülkesi için sivrilen bilim insanlarının/mühendislerin nasıl ölümle yüz yüze geldiğini de anlattı. Bu bir gerçek arkadaşlar. İsim veremem, zira direkt ismi ve yaptığı işler Google'da çıkıyor. Kurumda katkı sahibi bir abiydi, 1 saatin üzerinde konuştuk. Kendisi konuşmayı seviyor ve benim de anladığımı fark edince yardırdı.
avare
her mesleğin kendine göre bi uğraşı vardır. sporcuların da uğraşı çok tabi ama mesela her meslek az çok bir şeylere katkı sağlıyor lakin sporcuların bi b*ka yaradığı yok. en iyi ihtimalle, çok para kazananlarına eğlence sektörü dersiniz. yani çok da saygı duymadığım olay.
not:allah kabul etsin kardeş.
Patatesyalayan
yaklaşık 12 sene boyunca bu durum içerisindeydim. herhangi bir ayrıcalığını şu zamana kadar görmedim. milli takım kampları dahil bir çok kampa da katılmış olmama rağmen.

hayatınızda en azından ''bilezik'' olacak bir uğraş orası ayrı...
sigma
Bir kavgaya karışma ve devamında mahkemelik olma durumunda, “silahla adam yaralamış” statüsünde değerlendirileceğim için, sahibi olmayı düşünmediğim sıfat.

En azından, profesyonel maçlara çıkana kadar.
hiyelkar
Herhangi bir spor federasyonuna kayıt ücreti, kayıt formu ve ikametgah vererek sahip olunabilecek özellik. Lisans çıkartmak için ilgili sporu gerçekten yapmanıza falan da gerek yok, ama 'sporcu' sıfatını hak etmek için yapmanız gerekir sanırım.
(bkz:profesyonel sporcu olmak)