intihar

House of Rising Sun
Canlının yaşamını sonlandırma girişiminin sonuç vermesi. Şahsım geçen sene sağlam bir girişimde bulunmuş olup, 3 gün bilincim kapalı kalmıştır. Halen nasıl kurtulduğum doktorlar tarafından merak konusudur. Üzerinden 1 yılı aşkın bir süre geçti, tekrarlanır mı bilmiyorum ama tekrarlanırsa bu sefer garanti olacak. Hayatın benim için fazla bir anlamı yok açıkçası.
PARS
Her zaman için umudun olduğu bu evrende, bir insanevladı olarak yaşamak en büyük güçtür. Bir böcek olarak doğup bir kaç senede ölebilirdin; ya da hiç doğmayıp yaşamanın ne olduğunu tatmazdın. Fakat ortalama 76 yıllık bu ömürde, yapılacak çok güzel şeyler vardır ( buradaki "çok" hem niteleme hem de miktar belirtme anlamındadır ).
noname
İntihar haramdı bizde yüzümüzü astık diye fotoğraf paylaşan dayıyı akıllara getiren kelime benim için.
Edit1: kişinin hayatını çeşitli yöntemlerle sonlandırması eylemidir. Yapmayın etmeyin derim gencecik insanlarız yolun sonunds ne var merak etmiyor musunuz diye sorarım size? Nasıl bir yaşamınız olacak onuda mı merak etmiyorsunuz?
Hayley
"Ah be insan oğlu, neden acısız ölüm butonu tarzı bir şey icat etmiyorsun?" dedirten başlıktır. Yaşam herkese adil değil, kimse kusura bakmasın. Çoğu insandan kat kat fazla zorluk gördüm ama yaraları halen kanıyor. Zorluğun olması demek 3-4 haneli paralar kazanmak değil. Benimki mental yorgunluk. Gitmek istiyorum, nereden geldiysem oraya gitmek istiyorum.
Gamzee
Kalabalık arkadaş grubuyla bir yerlerde otururken masadan gülümseyerek kalkıp , kendimi en yakın pencereden aşağı atmak geliyor içimden.

Kimseyle vedalaşmadan , sakin sakin yanan sigaramı , dudağımın değdiği son bardağı , iskemlemin arkasına astığım hırkamı , kurduğum son cümleyi , attığım son kahkahayı ve tüm kırgınlıklarımı o masada bırakıp atlamak.

Önce şok olurlar . bir yok oluşa somut şekilde şahit olmanın çığlıkları atılır. O gün önemsenmeye başlanır bu hayatta başa çıkamadıkların , kaldıramadıkların , dayanamadıkların. Fark edilirsin.Anılar canlanır yaşlı gözlerinde , kulaklarında çınlar gülüşlerin.

" gencecikti , çok neşeliydi ." falan derler ardından.

Değildim be!

Hiçbiriniz anlayamadınız.Nursen yıldırım
SabutayTürk
"Amad amma" dinlerken karar verdiğim, "shekare ahoo va jane maryam" dinlerken vazgeçtiğim şey. İşte böyledir intihar, anlık, yapılsa da yapılmasa da bir halta çare değil.
spencereid
vücudunuzdaki her hücre yaşamını devam ettirmek için dur durak bilmeden çabalarken intihar etmek bencillik, aptallık, haksızlık.

öyle ki siz bir kere bunu deneyip tekrar yaşarken bile hayır demeden çalışıyorlar, yaşamak istiyorlar.
Poohdini
Kaçamadığı şeyler vardır insanın çok denemistir ama olmamıştır işte yoksa kim yaparki kendine kolay değil çünkü insan bir kitap değil ki bitsin istemeden birbirimizin birer paracasiyiz herkesin anlayabilecegini sanmıyorum
Aranankan
Ölmek gibi bi derdim yok ama ölümden sonrası tam bir muamma olmasa ben de intihar ederdim.insanın hayatı ne kadar güzel olsa da sonunda hiç yaşamamış gibi olacağı ve boşa çırpındığı düşüncesi her insanın aklından bir an bile geçtiğini düşünmekteyim.o kadar stres, acı insanı gerek fiziksel gerek psikolojik olarak bitiren şeylere baştan stop demek isterdim.
yildizrobotics
Bugünlerde çok fazla düşündüğüm. Sadece sakat kalma korkusu var. Çaresiz durumdayım, insanın en büyük savaşı kendiyle olandır. Ne parasızlık, ne de fiziksel bir kusur, ne de çevredeki insanlar. En büyük savaş kendinle olandır ve ben yıllardır bu savaşı vermekten bitap düştüm. Acınası bir haldeyim belki de ama kabul edemiyorum. Ben bittim diyemiyorum, demek istemiyorum. İnsanların yüzünün gülmesini istemiyorum. Direniyorum ama artık son noktalara geldim. Sanırsam bir nevi şizofren oldum. (Daha önceden şizotipal ve şizoid, şizoaffektif vesaire dendi bu arada, atipik psikoz da dendi) Atipik psikoz uygundur, zira hiçbirine tam uymadığımdan bu tanı uygundur. Direkt deli değilim. Yani özürlü sınıfında değilim ama bir şeyler olduğu çok aşikar.

Psikolojim çok değişken, eskisinden de dengesizdim, bu kadar değildi gerçi ve hep ilaçlardan medet umuyorum. Lityum iyi diyorlar, bir de onu deneyeceğim. Sakinleştirici haplarla bunların bir arada kullanılmasına yasak konulmuş bir nevi. Bu yüzden çok üzülüyorum. Sakinleştirici hapların da direkt intihar düşüncesi yaptığı düşünülüyor bu arada. Leponex başlamak istiyorum, zira psikotik bir tarafım var. (Maladaptive Hayal gibi, bir nevi kontrollü şizofreni ama ne kadar dayanabilirim, bilmiyorum. Paranoya zaten var denebilir) Abizol yeterli gelmiyor. Leponex bende bayağı ciddi yan etki bırakıyor, nefes darlığından öleceğimi düşünüyorum hatta bazen. Ayrıca kısır yapıyormuş ama bu o kadar önemli değil. Her şeyi ilaçlardan bekleyen biri olarak sanırsam gerçekten başka bir şeyden umut ummuyorum. Bilek güreşi için takıma başvurdum, denemeler bu Pazar. İki kulübe birden başvurdum. Bir tanesine daha sonra randevu aldım. Piyano kursuna da başlayacağım, zira sağlıklı bir sosyal yaşamım olmaması bende çok yan etki bırakıyor. Hastayım ama eve kapanmak benim gibileri daha kötü yapıyor. En nihayetinde tek sorunlu ben değilim, hepsini tecrit edemeyiz veya ölmelerine göz yumamayız. Buna bir çözüm bulunmalı. (Çok ağır psikopatlar hariç) Ben kötü biri değilim, kimseye zararım dokunmaz ama kendime dokunur ve hal böyleyken tecrit edilmek istemiyorum. (Evde) Bu durumda Leponex, Lamictal ve Abizol (Abizol yerine Lityum gelebilir, 3L gücü!) takımıyla devam edeceğim bir sonraki seanstan itibaren. Lustral da iyi değil, onu da sonraki görüşmeye kadar keseceğim. Depakin'in 8 günü kaldı. Çok ilaç çok yan etki bırakır, zira etkileşim de yaparlar. En fazla 2, bilemedin 3 ilaç devam etmeliyim.

Kusura bakmayın, günlüğe çevirdim ama isteyen tavsiye verebilir. Herkesin derdi var ama herkesin derdi mental değil, ben ciddi durumdayım. Bir nevi şizofreni gibi ama direkt şizofren değil. İlaç tedavisi mi yoktur nedir, bir Leponex deneyeyim tekrardan ama bu sefer doz yükseltilene kadar kullanıp, adım adım alışayım.

Edit: Lustral yarıya indi, bunun prospektüsünde açık açık kara bir kutu içerisinde "İntihar yönelimi yapar" yazıyor. Leponex tam karşıtı bir ilaç. Dayanacağım artık taşikardi olayına. Bu arada Lamictal de az da olsa bu etkiyi taşıyor. Abizol zaten taşıyor ama onun dozu düşük. Depakin saldırganlık yapıyor. E ben de insanım en nihayetinde, mihenk taşı değilim. Depakin ve Lustral tamamen kesilecek. Lityum başlanır mı bilmiyorum ama Leponex başlanacak. Saldırganlığı azalttığına, intiharı kafadan attığına, istek getirdiğine dair yabancı tıbbi makaleler mevcut. Bugün yeni psikiyatriste başlıyorum, psikoterapiye de.

Edit 2: Lityum eklendi. Depakin tamamen kesildi, bıraktım. Şimdi Lustral ve Abizol ikilisinden Leponex'e geçmem lazım. Ondan sonra kalıcı olarak bunları kullanabilirim. Diğeri de Lamictal.