harry potter serisi

Madonnanın kürk mantosu
Bu yıl 20.yılını doldurmuş kitap serisi. Fimlerini her canım sıkıldığında açıp izlerim.İlk filmi izlediğimde 7 yaşındaydım şu an 20 yaşındayım ama izlerken hala aynı heyecanı ve mutluluğu duyarım,gerçek dünyanın sorunlarından sıyrılıp büyülü evrene geçiş yapmak bünyemde sıcak çikolata etkisi yaratır.Ve evet 7 yaşındayken ben de Hogwarts'dan mektup bekledim :)
sütü seven kamyoncu
okuduğum ilk kitap serisine adını veren karakter. çok da severim kitaplarını ve filmlerini. fakat harry kadar sünepe bir karakter de görmedim. sirius black'i unutmayan sözlükçüler bu entryde toplanıyor
evrenos
j.k.rowling'i büyük bir üne kavuşturan ve tüm dünyada 400 milyondan fazla satan fantastik roman türündeki seridir, 7 kitaptan oluşmaktadır:

Harry Potter ve Felsefe Taşı (26 Haziran 1997)
Harry Potter ve Sırlar Odası (2 Temmuz 1998)
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (8 Temmuz 1999)
Harry Potter ve Ateş Kadehi (7 Temmuz 2000)
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (21 Haziran 2003)
Harry Potter ve Melez Prens (16 Temmuz 2005)
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları (21 temmuz 2007)

kaynak:
https://tr.m.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9KLl9LLl9Sb3dsaW5n

edit: ayrıca filmlerini altyazılı olarak izlemek isterseniz buyrun:
http://www.altyazilifilmizle.org/harry-potter-ve-olum-yadigarlari-bolum-2-izle.html
Kayra
İlk 4 kitabını bitirdiğim, 5. kitabında gözlerimin kanadığı ve yarım bıraktığım eserlerin ortak adı, aynı zamanda bu eserlerin baş kahramanı. Tüm filmlerini seyretmiş olan ben, farklı zamanlardan ve olaylardan esinlenerek 8. kitabının da çıktığını duyum aldım.
koza mostra
küçükken bayram harçlığımın bi kısmıyla (o zaman bana çok gelen bi paraydı) serideki en sevmediğim filmin dvdsini almıştım.niye onu aldığım bilinmiyor ama hala saklıyorum.
ayrıca manasız bi şekilde iki tarafa da sempati besliyorum,ne voldemorttan nefret ederim ne potterdan fakat en çok; lucius malfoy seviliyosun abicim.
PARS
Yazarın psikolojik sorunlar geçirirken aklına gelen bir kitap serisidir. Bir röportajında: "eğer o sırada depresyonda olmasaydım belki de hiç bir zaman harry potter da olmayacaktı." demiştir.

Bir buçuk ay sonra gelen edit: İngilizce kitapları, dili öğrenmek için oldukça elverişlidir.
noname
Güzel ve okunası fantastik seridir. Okumak istemeyenleri filmlerini izlemeye davet ediyorum. Bir yazar arkadaş sirius blackten bahsetmiş
project mayhem
Tüm kitaplarını severek okuyup filmlerini defalarca izlediğim mükemmel seri. En sevdiğim karakter snape tabi ki. Ama bu o sondaki acıklı sahnelere dayanmıyor. Kötü adam gibi düşündüğümüz bölümlerde sevmiştim onu. Bellatrixi de severdim mesela sjfkjsjs Çocukluğumun platonik aşkı da hermione granger tabi ki..Her canım sıkkın olduğunda lotr, fight club ya da harry potter açarım. Mağaradan yeni çıkmış ve izlememiş olanlar varsa da şiddetle tavsiye ederim
ahu tuba
Ne zaman bu seriye başlayacak olsam bir şeyler oluyor ve film yarıda kalıyor aynı filmi 3 4 defa izlemeyi denedim ama sonrasında da hep aynı yerlerini izlediğimden sıkılıyorum. Sanırım film serisini biri beni zorla bir koltuğa bağlamak suretiyle izletebilecek ancak.

Film serisinde böyle bir sorun yaşadığıma göre sanırım kitap serisini keşfetmem gerek, en kısa zamanda başlarım umarım
langırtcı
Okumaktan hiç bıkmadığım, okumaktan defalarca sayfalarının yırtıldığı, tekrar tekrar aldığım, çocukken beni hayaller alemine atan o muhteşem seri. Hala ezberimde o sayfalar
0 /