grado

House of Rising Sun
Bir kulaklık markası, ürünlerinin tamamının el yapımı olduğu iddia edilmektedir. En üst modeli Grado PS2000e olup, 2695 dolardır. Dolar yükselmeden alınası. Kendimde de bir tane Grado kulaklık mevcut ama düşük modeli maalesef.
Drummer Bunny
Grado PS2000e yerine Grado GS2000e tercih etmek daha mantıklıdır. GS2000e metal değil, özel ahşap ve haliyle daha hafif. Fiyatı yarı yarıya daha ucuz ve ses olarak aralarında çok bir fark yok, karakterleri farklı da olsa genel kalite olarak aradaki fark minimal. Ayrıca araştırmalarım bana GS2000e'nin bana daha uygun olduğunu göstermiştir. Bu yaz alabilirim. Hayat boyu gol hedefim ise Sennheiser'ın dinamik top level kulaklığı olacak muhtemelen.
yildizrobotics
Grado GS2000e almayı planlayan yazarın sevdiği markadır. En kötü ihtimalle Grado RS1e alacağım ama bilgisayarımdan fazla para vermek kimilerine garip gelebilir. Unutulmamalıdır ki hayatta en büyük aşkla yaşadığım şey Hi-Fi, özellikle mobil Hi-Fi. Amfi almayı düşünüyorum ama amfiyle dinlemeyi fazla sevmiyorum, bu yüzden empedansı çok kulaklıklar almıyorum artık. Kafa üstü sevsem de öyle. Hayatımda aynı anda en fazla bir amfi (O da lambalı olur) bulundururum bu yüzden. Uygun müzik çalarım var ama dolar her arttığında biraz daha işler zorlaşıyor. 8000 TL'den fazlaya geliyor şu anda ilk seçeneğim. Lakin artık gerçekten üst segment ilk kulaklığımı almalıyım, bu seviyeden sonrası biraz fetişe giriyor. (1000 dolar üstü kulaklıklar en üst seviyedir genelde, sistemi olmadıkça 6000 dolara kadar çıkar, 3000 dolar ile 6000 dolarlık aynı ses rengindeki iki kulaklığı ayırt etmek için profesyonel olmak gerekebilir) Bu yüzden bunu aldıktan sonra biraz duracağım. Birkaç sene kadar üst segment kulaklık almam.