gelir adaletsizliğine çözüm önerileri

alakalı biri
gelir adaletsizliği amerika'nın dünyayı hizaya alma şeklidir .dünya devletlerinin kendi vatandaşları için herhangi bir iyileştirme yapmalarına izin vermiyor,ambargo silahıyla ülkeleri fakirleştiriyor .tek kutuplu sistemin çatırdamaya başladığı bugünlerde amerikan yönetiminin dış politik konulara daha insanca yaklaşması sorunu bir parça çözecektir diye düşünüyorum.
türkiye özelinde ekonomik şartlar buyken gelir adaletsizliğini çözmek gündem dışıdır.
türkiye için ekonomik gündem ancak şu olabilir;
''kemer deliğine birkaç delik açarak ,kemeri son delikte tutun.açlık maçlık hissetmezsiniz.''
ekonomimizin geldiği noktada yakında açıklanmasını beklediğim acil eylem planı budur .
(bkz:kemer sıkma politikaları)
fadiyez
Vergi politikalarının sil baştan duzenlenmesi ,asgari gelir düzeyinde yaşayanlardan alınan dolaylı vergilerin iadesi,üst segment kazananlardan alınan vergilerin arttırılması gerekir .
Örneğin inşaat sektörü destekleniyorsa bu mütahitin cebine değil,inşaat sektöründe emekçilerin durumlarını düzeltmek şeklinde yapılmalıdır .
Bir de fransa'nın yakın zamanda çıkardığı varlık vergisi örneğinde bir varlık vergisi alınarak toplumun geneli zenginleştirilebilir .bugün bütün zenginler akp saflarında ,bunu beklemek saflık olsa da oneri olarak kayıtta kalabilir .kimbilir cumhurbaşkanı akpli zenginlere ,yeter fazla zenginlediniz der.
kuaterik
Gelir adaletsizliğini düzeltemezsiniz çünkü bundan şikayetçi olanların %99 u düşük gelirli. Bu ne demek? Sınırlı çevre. Bu ne demek? Güçsüzlük. Yani elinizden bir şey gelmez. Tek çözüm yöntemi çoğu zenginin bir anda fakirleşip en iyi kazanç yönteminin başka insanlarla birlikte kazanması gerektiğini anladıklarında olacaktır. Bunun içinde ciddi olaylar yaşanması gerekir. Laflarla gemi yürümez