feminizm

SabutayTürk
türkiye'de her şeyde olduğu gibi suyu çıkarılan akım. yurt dışında olay nasıl ilerliyor bilmiyorum ama genel olarak bu arkadaşlar her yerde soyunuyorlar. her soyunduklarında aklıma gelen şey şu: "kadın erkek eşitliğini savunduklarını söylüyorlar, soyunuyorlar, çünkü bedenlerini silah olarak kullandıklarını söylüyorlar fakat unuttukları şey, soyunarak, sadece "meme" var mı? diye düşünen erkekleri sevindirmek ve kadın bedenini aşağılamaktan başka bir şey yapmadıkları". Evet, feministler soyundu dendiğinde genelde erkekler "meme" var mı?, diye ilgilenirler.

Feminist arkadaşlar, söyleyeceğim tipteki feministlerden değilseniz kızmayın, sizde biliyorsunuz öyle olduklarını, itiraf edin. türkiye'de ne kadar feminist gördüysem "çirkin". Toplumun güzel olarak gördüğü kadınlardan değiller, ilgisizlikten muzdarip, ilgiye muhtaçlar, erkekler onları dikkate almıyor ve buna sinirleniyorlar. Sonuç olarak da çözümü feminizmde buluyorlar. Geneli işsiz, kimisi uğraş olsun diye yapıyor kimisi trollükten. Hepsinin ortak özelliği hiçbir şey yapmayıp ortalıkta "namus mu? , kirletmeden duramam, erkeğin kalbine giden yola sıçayım, lilith'in sürtükleriyiz, tam namuslu olacağım bir gülme geliyor" gibi saçma sapan, kadını daha da aşağılayan, ahlaksız pankartlar açıp sloganlar atmak. okuma yazma bilmeyen, 60-70 yaşında nenenin eline "inadına mini etek giyeceğim" pankartı vererek mi kadın erkek eşitliğini sağlayacaksınız?

farklı bir açıdan ortak yönlerine bakmakta da fayda var. hdp seçim propagandası yaparken çok kullandı feministleri. feminist eylemlerde lgbt falan da yer alıyor, destekçilerin arasında komünistler, solcular, hdp'liler, ezildiğini iddia eden kürtler de yer alıyordu. hepsine belli bir yere kadar saygım var fakat çoğunluğunun ortak özelliği her şeyin suyunu çıkarmak, olayı goygoya vurmak... yukarıda bahsettiğim ideolojilere sahip insanların da genel özellikleri ciddi şeylerin suyun çıkarmaktan ibaret, parantez açmakta fayda var, bahsettiklerim türkiye için geçerli.

adliye girişinde aranması sebebiyle soyunan feminist avukat ne yapıyordu, amacı neydi, aramaların sebebi açık değil miydi, herkes aranırken, erkek avukatlar orasını burasını elletirken onun özelliği ne, bir tek onun mu vücudu var? işte feminizm reklamdan, kullanılmaktan ibaret, " türkiye'de".

not: çok eksilenecek, eksilenmeyeyim diye çekincem yok, bir kere doğruyu yapıp eksilemek yerine cevaplayın, saygılar.
bu başlıktaki tüm girileri gör