facebook

Kayra
An itibariyle içeriğindeki her şeyi eksiksiz olarak sildiğim ve 14 gün içerisinde tamamen kapanacak ve bir daha açmayacağım sosyal platform.
noname
Ergenliğimizin top olduğu zamanlarda kullandığımı sosyal mecra. Atarlı giderli sözler,kanayan güllü fotoğraflar, göndermeli durumlar. Ağır ergenlik geçirmişiz saygılar. Allah bir daha yaşatmasın.
ria
süper eğlenceli web sitesi , 2 senede defter değeri ~10 katına çıkmıştır ayrıca, harvardli bir öğencinin kurduğu bir sitedir
kuaterik
Eskiden fena olmayan siteydi. Öldüren şeyler sırayla;
Mesajlaşma: smsle konuşulduğu dönem hem kişinin fotoğrafına bakıp konuşabiliyordunuz hem de sms e para vermeye gerek kalmıyordu ücretsiz mesajlaşabiliyorduk. (0facebook gibi bir şeydi) ama telefonların daha akıllı hale geçmesiyle herkes whatsapp kullanmaya başladı bu da mesajlaşmak için kullanımı öldürdü. Ardından yetişmek için messengerı çıkarttılar ama yetişemedi. Küçücük sohbet penceresi göze hoş gelmiyordu. kimin online kimin offline olduğunu gösteren bölümün sıkıntılı ve bozuk olması da negatif yönüydü.
Arayüz değişikliği: Arayüze alışmışken zaman tüneli denilen bir olay çıkarttılar. Basit ve samimi görünüm yerini karmaşık ve uğraştırıcı hale geldi.
Kekolar:Kanayan güllerden mi tut yoksa atarlı giderli sözlerden ve dayılık taslayanlardan mı yoksa semt oturuşu elde tesbihle poz verenlerden mi. Bunlarda buradaysa yeter dedirtti.
Oyunlar: Sınırsız gelen oyun bildirimleri, anasayfadaki otomatik attıkları ve kaldırması zor oyunla ilgili paylaşımlar ve güzel oyunların kaldırılması.
Akrabalar: Tüm yaşlı akraba ve ahbapların istilasıdır. Saçma sapan siyasi provekeleri paylaşmaları ve fotoğraflarınız altına büyük harflerle "ÇOK GÜZEL ÇIKMIŞSIN GUUUZUUUUM ANNENLERE SELAM SÖYLE"
İnsanların facebook hesaplarını kapatması: Zaten durum böyleyken çoğunluk da çekildiği için "e ne bokuma gireyim buraya" fikri oluşmuş ve birey için bitmiştir.
Fotoğraflar: Telefonlar ne kadar iyileşse de görüntü kaliteleri iyi olmadığından fotoğraflara filtre çekme çok popülerdi. Görüntü yüklenirken filtre çekme seçeneği de sunmadılar ve instagramın popülerleşmesiyle kullanıcı kaybına yol açtı. İnsanlar sizin fotoğraflarınıza kafasına göre etiketleme yapabiliyordu.

yildizsozluk/foto Etiketlemek demişken bu resmi koymamak olmazdı :)
Hack: Hesabınız kolay bir şekilde hackleniyordu.