emin çapa

spencereid


görüğünü yorumlayan, vizyoner ekonomisttir kendisi. astronomiyle ilgilenip cnn de insanın 1001 hali adında bir program yapmıştır, kovulana kadar.
istanbul iletişim fakültesi gazetecilik bölümünden mezun olmuştur, ekonomik entegrasyon teorileriyle ilgilenmiştir.
*paranın izi
* aklın izi
programlarını da sunmuştur, yukarıda gördüğünüz tedx konuşmasıdır.
"ben en çok insanın kibrinden korkuyorum"
bu da bonus:

PARS
Yıldız mimarlık kampüsündeki konuşmasında bahsettiği konularla gelecekte tek bir dalda uzmanlaşmanın hiç bir işe yaramayacağını vurgulamış, genel kültürü son derece yüksek gazeteci ve ekonomisttir.

Söyleşi sonrası yaptığı ek konuşmasına göre sosyal medya hesaplarını çocukları takip eder. Barok tarzı resim çizen Caravaggio'nun hayranıdır.

Edit
(resim
hypatia
28 mart 2018'de, yıldız teknik üniversitesi mimarlık fakültesinde verdiği semineri soluksuz izlediğim gazetecidir. Türkiye ve Dünya'daki eğitim durumunu OECD, TÜİK gibi kurumların istatistikleriyle anlatarak, yeni dünyadaki teknoloji kırılmalarına dikkat çekmiştir..

Uzun yıllar CNN'de ekonomi müdürlüğü yapmıştır. Ekonomi alanındaki uzmanlığının yanı sıra bilime oldukça ilgi duymaktadır. Seminerde söylediği "elimde olsa herkese, tüm annelere, babalara bilim tarihi kitabı veririm" sözleri aklımdan çıkmayacak olan insandır.
sigma
(bkz:tedtalks) ın, Türkiye'de gerçekleşmiş en kaydadeğer ve kaliteli konuşmasının sahibidir.metin hara'nın teletabi stayla milleti zıplattığı konuşmasını ya da haber spikeri nevşin mengü'nün her cümlede "abi, tamam mı abi, öyle abii diye başladığı -nasıl spikerse artık- ted konuşmalarını izleyerek, türkiye de gerçekleşen ted konuşmalarının kalite skalasını belirleyebilirsiniz...