sözlükte kafa arkadaşlıklar kurmak

avare
bence sözlüğü kapatalım direk bi chat odası açıp ordan takılalım olm ne gerek var host masrafı filan. sözlüğün aktif yazar sayısı bir elin parmağı değil zaten salsak mı artık bu işleri?
tanım: kesin yaşanacağını düşündüğüm olay.
not:kankacılık yapmayın

sakız

avare
bunun asıl zevkli kısmı ağzı gevşete gevşete çiğnemektir. tadı öyle çıkar ama mal bi görüntü oluşturur o yüzden çiğnemeyiniz lütfen.
tanım: nanelisi ağız kokusuna karşı kullandığım plastik gibi bişi.

çinliler

avare
pornhub ın istatistiklerine göre porno sitelerinde en çok arama kısmına yazılan milletlerden biri. insan gücü ucuz olduğundan bu sektöre de yerleşmiş herifler.

lisanslı sporcu olmak

avare
her mesleğin kendine göre bi uğraşı vardır. sporcuların da uğraşı çok tabi ama mesela her meslek az çok bir şeylere katkı sağlıyor lakin sporcuların bi b*ka yaradığı yok. en iyi ihtimalle, çok para kazananlarına eğlence sektörü dersiniz. yani çok da saygı duymadığım olay.
not:allah kabul etsin kardeş.

cartoon network

avare
çocuklar için oldukça ideal bir kanal. yumurcak tv gibi zırvaları izyeceklerine en azından bunu izlesinler hayal güçleri gelişir. ben en son johnny bravo filan izlediğimi hatırlıyorum baya hoşuma gidiyordu.

kendini kalıplara sokmak

avare
bu daha çok herkesin eleştirdiği ama yine de herkesin yaptığı bir şey. hastalık hastalığı gibi durumlar biraz daha somut örnekler ama mesela insanın kendine yerleştirdiği her sıfatta aslında biraz var bu. etrafınıza bakarsanız rahat anlayabilirsiniz. çoğu insanın özündekini yaşadığını düşünmüyorum. bazısını özü çok boktan bazısının da özünü görme kabiliyeti yok.

deizm

avare
bence tanrıya inanıp da dinlere inanmıyorum yeahh diye geçinen insanların biraz sıkıntıları var. yani din de tanrı da kesin kanıtları olmayan kavramlar. ikisi de gözümde eşit ve oldukça alakalıdır. ben şahsen puta tapıyorum, ayinlerimi de tek başıma yapıyorum. kendi barış dinimi oluşturduğum gelecek varsa beklerim.

tanım: tanrıcılık.

ateşle ve söndür

avare
oldukça beğendiğim jargondur. yıldız sözlük türkiye interneti ortamında yeri olan sadece o yere gelmesi için gerekli adımları geçmesi gereken bir sözlüktür. o yüzden ateşliyorum. yıldız sözlük yüce şanına yaraşır bir oylama sistemi olması umuduyla..

apateizm

avare
tanrının olup olmaması üzerine bir felsefi konuda, tanrıyla alakası olmayan bir görüş nasıl olabiliyor aq? bence sıkıntı bundan bahseden üzerine konuşan arkadaşların genellikle kendi kahve falına bakıyormuş gibi felsefe yapması.
tanım:tanrıumursamazlık

shiftdelete

avare
youtube da videolarını çeken adamların en büyük dertlerinin instagrama en hızlı şekilde girip en kaliteli selfiyi çekip en pratik şekilde yükleyip sonra da diğer insanların da çektikleri selfileri incelemek olduğunu düşünüyorum. bir teknoloji sitesi olarak bombok bir yerdir. bir blog yazarı olsam ve inceleme yapabilecek param olsa daha 3 günde daha iyisini çıkarırdım. o yüzden söndürüyorum..

kazak

avare
moda yazarlarının artık modasının geçtiğini düşündükleri kalın kıyafet. çünkü her yerde klimadır doğalgazdır bulunduğundan gerek olmadığını herkesin gömlek giymesi gerektiğini ve soğuk kapmasını istiyorlarmış.