death note

ideaswonderland
anime tarihinin en çok bilinen super natural animesidir. Hikaye bir ölüm meleğinin can sıkıntısından ölüm defterini dünyaya atmasıyla başlar. Defteri bulan kişi adaleti sağlamak ve oluşan yeni dünyanın tanrısı olmak için suçluları öldürmeye başlar. Bu şüpheli ölümler dünyanın en iyi dedektifinin dikkatini çeker ve failin peşine düşer.Soluksuz izlenen bir animedir.
adi
fena olmayan bir manga,anime. 25. bölüm finalidir devamında saçmalamışlardır izlemeyin, izletmeyin.

eğer ki l'i tuttuysanız bravo pırıl pırıl vizyonsuz rezillersiniz.

kesinlikle light l'den zeki idi. bir yanda tek bir sözü ile bütün dünya polislerini, istihbaratını ve tüm dünya basınını kontrol edebilen, sınırsız denebilecek kadar çok paraya ve bilgi erişimine sahip dedektif diğer yanda ise altı üstü başarılı bir lise öğrencisi. şimdiden "omo ondo do dot not vordo" diyecek aklı kıtları görür gibiyim. death note sahibi olmak zeka yarışına etki etmiyor. öyle olsa misa'da light'ın yaptıklarını başarabilirdi herhalde zira onda da vardı o "death note". zaten l'i poşet edip, cehenneme yolladı. büyüksün kira han hazretleri. 6 yıl hükümdarlığını sürdün, mangaka devam ettirmek için saçmalayıp öldürdü seni. zaten her yerde olduğu gibi iyiler kazanmak zorundaydı o yüzden bi şekilde iyilere kazandırdılar. unutursak kalbimiz kurusun.
atlasshrugged
anime boyunca yagami light abimiz hiç bir kıza yüz vermez. hatta güzeller güzeli misa hanımı bile sadece emelleri için bir araç olarak kullanır. peki neden? yagami. tersten bakıyoruz. iamgay. ufkunuzu azıcık açabildeysem ne mutlu bana.