chester bennington

SabutayTürk
İnternet kafelerdeki oyunlarımızın vazgeçilmez solisti. İntiharıyla birlikte linkin park efsanesi benim için mazide kalmıştır, eski günler hatırlanırken onlarda bir ucundan gireceklerdir.
yazmayan yazarların sözcüsü
Chester Charles Bennington eski grey daze,şimdi ise linkin park solisti idi.Çocukluğundan beri müzik yapmaya ilgi duyan chester, annesinin ve babasının boşanmasının ardından eroin ile metamfetamin bağımlılığıyla da mücadele etti.
2000'li yıllarda, grubun Hybrid Theory albümü yayınlandı(en iyi albümlerindendir.Benim çocukluğum meteora albümünü dinleyerek geçmisti)
Albüm dünyada 30 milyondan fazla sattı ve milenyumun başından bu yana en çok satılan albüm olma özelliğini koruyor.
Linkin Park metal ve rock unsurlarını rap ve hip-hopla birleştirerek nu-metal türünü ortaya koyan bir gruptur.Chesterın da bunda katkısı oldukça fazlaydı.
En sevdiğim solistti,dünyanın en iyi solistlerindendi.keske canlı dinleme fırsatı bulabilseydim(ölmeden bir kaç saat önce talking to myself sarkısını yayınlamıslardır)
hatoted
Linkin Park benim ilk gençlik yıllarım demek ve Chester benim ilk gençlik hayranlığım demek. Her ne kadar LP ile Minutes to Midnight'tan sonra aramız açılsa da kalbimde ve mp3'ümde her zaman yeri vardır. 10 gün oldu Chester geçip gideli çok üzgünüm kabullenmek istemiyorum, kabullenirsem bütün o güzel hatıralarım sönecek gibi hissediyorum. Şarkılarını dinlemek bile hüzün veriyor ama o güzel sesini duymak için dinliyorum. Hoşçakal Chester Bennington, kafana göre bir yerdesindir umarım, sana gücenmiyorum, geride özlenmen için bıraktığın sebeplere tutunuyorum, seni hatıralarımda tutuyorum, geriye kalanı boşverdim.
Bilgi
"I tried so hard and got so far

But in the end, it doesn't even matter

I had to fall to lose it all

But in the end, it doesn't even matter"Dizelerini söylemiş kişidir.
yildizrobotics
Sonu intihar olan sanatçı, hayatta doyuma ulaşan ve amacı kalmayan pek çok kişi gibi. Fakir tesellisi veya züğürt tesellisi derler ama pek çok şeyi başardıktan, paranın doyumuna vardıktan ve cinsel anlamda istediği her şeyi yapabilen insanlar en sonunda (Genelde) intihar ederler. İntihar eden aşırı fazla sanatçıdan sadece biridir. Chester için asıl sorunun Audioslave'in solistinin intiharı olduğu söylenir ama aslında olay bambaşkadır muhtemelen.

Ruhunu besleyemeyen insan yok olmaya mahkumdur. Yaşayarak da yok olabilir ama geneli intiharı tercih eder. Kuvvetle inanıyorum ki dinler insanoğlu için halen gerekli. Dinler bir dünyayı ayakta tutuyor, zira insanın beyni, hatta belki de varlığı tartışılsa da ruhu doymaya muhtaçtır. Bu bile dinlerin de evrildiği gerçeğini ortaya koyar. Çok tanrılı inançlardan daha keskin dinlere, daha sonradan tek tanrılı dinlere ve mükemmel sıfatlar taşıyan ilahlara ve en sonunda mantıksızlığının ispatlanması giderek zorlaşan (Tefsir ve açıklayan onca alim(!)le beraber) son din (Dünya çapında bu şekilde kabul edilir, en azından belirli coğrafyalarda) bize açık açık dinlerin de insan aklıyla beraber evrildiğini gösterir. Son zamanlarda deist-panteist ve agnostik veya apateist yaklaşımlar çoğalmıştır. Ateizm de yaygındır, bu konuda kanıtlanabilecek bir şey olmadığından (En azından şu anki teknolojiyle dini dışı görüşlerden tanrının varlığını ve yokluğunu kesin olarak gören felsefi görüşler de ayrıca yobazdır) agnostik görüşler oldukça bilge ve daha doğrudur. Apateizm ise nirvana inançtır zannımca ve evrenin sırrı keşfedilene kadar insan aklının varacağı son noktadır.