bursa'daki magandaların serbest bırakılması

gozluklusirin
darp edilen şahsın vücudunda birden fazla kırık var ,ama bunu yapanlar adliyeye dahi götürülmeden serbest bırakılmış. tacizden ve planlayarak adam öldürmeye teşebbüsten yargılanması gereken varlıklar serbest bırakılıyor. halkın, devletin adaletine güveni kalmazsa adaleti kendisi tahsis etmeye kalkar. o magandaların yarın öldüresiye dövülmeyeceklerinin garantisini kimse veremez.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/genc-cifte-dehset-yasatmislardi-saldirganlar-hakkinda-flas-karar-41100766

hukuk düzenimiz adaletini kendin tahsis et deme noktasına gelmiş.
hiyelkar
Ülkemizde bu tip davalar genellikle magandaların mağdurlara bir miktar tazminat ödemesiyle ve hapis ve benzeri cezalar almaması ile sonuçlandığı için şaşırtmayan bir durumdur. Tazminattan kasıt hastane masrafları ve eğer varsa işe gidememekten kaynaklı maddi kayıplardan ibarettir.
Mesela bu olayın tüm türk halkının zihin sağlığına verdiği zarardan ötürü hiç kimse suçlanmaz ve tazminat ödemesi söz konusu edilmez. Buradan bu suçlamanın yapılabilmesi için gereken yasaları yapan kişilerin halkın zihin sağlığının bu şekilde zarar görmesini istedikleri de düşünülebilir.
edit: imla
kuaterik
Yarın öbür gün biz, arkadaşımız, kardeşimiz dövülse ne yapacağız? Lanet olsun böyle işleyişi de ülkeye de. İnsanı vatanından soğutuyorlar.