astral seyahat

mr.kayazz
Doğru çalışmalarla uyku sırasında ruhunuzu bedeninizden ayırarak o anda farklı yerlerde yaşanan olayları anlık olarak görme durumudur.

Astral seyahatle gelecekten bilgi almak mümkün değildir.
PARS
Astral seyahat ile gelecekten bilgi alamazsınız. Astral seyahat ile günümüzde neler olup bittiği ile de bilgi alamazsınız. Binaenaleyh astral seyahat yapamazsınız.

Sözde yapılan bu bedava yolculuğa göre (İngilizceye "voyage" diye çevirmek mantıklıdır; zira uzaya bile giden varmış bu yöntemle) insan ruhu gümüşten bir "kablomsu yapı" ile bedene bağlı olarak dolanır.

(resim
Ayrıca Bu tür fotolar (bkz:lusid)'i ifade eder, astralı değil.
yildizsever
beden dışı deneyim (obe - out of body experience) öldükten sonra ruhun yaşamına devam etmesi zihnin vücuda bağımlı olmadığını gösterir. islam inancında da ölüm sonrası yaşam, kabir azabı ve benzeri inançlar öldükten sonra da tam bir bilinçlilik içerisinde olunduğuna kanıt teşkil edebilir. bu kavrama göre zihin bazı yönlerden bağımsız bir bütündür. bu da zihnin ölümden önce vücuttan ayrılabileceği ve vücuda herhangi bir zarar vermeden dönebileceği gibi bir olasılığın varlığını gösterir. bir araştırmaya göre oxford üniversitesi'nde görüşmeye alınan öğrencilerin %34'ü kimi zaman vücutlarının dışından kendilerini seyretmeleri gibi bir tecrübe yaşadıkları saptanmıştır. ernest hemingway, arthur koestler, vircinia woolf, d.h. lawrence gibi yazarlarda bu tür tecrübeleri yaşadıklarını belirtmişlerdir. cenk koray'da kendi başından geçen bir olayda koltukta otururken birden koltuktaki fiziksel bedenini seyrederken bulduğunu söylemişti. vücuttan ayrılma olgusu, yaşamın tehlikede olduğu yada tehlikedeymiş gibi göründüğü zamanlarda, aşırı fiziksel gerilim koşullarında, genellikle kendiliğinden çıkış bir çok defa söylenmiştir. bu tür insanlar olay sırasında (rüyadaymış gibi) olaya ilgisiz bedenlerini izlemişler çoğu kez uzun bir süreden sonra kendi vücutlarına baktıklarının farkına varabilmişlerdir. demek ki farkındalık her yerde olduğu gibi burada da büyük rol oynuyor.