aç insanlara yardım

yildizrobotics
Yapılması gerekendir. Bugün Yemen için 2 defa bağışta bulundum. Çok bir para değil ama köşede birikenleri dağıtmayı seviyorum. Arada annemle birilerine erzak alıyoruz. Peynir, baklagil falan. Kendim inançlı değilim ama zekat gibi. Zaten kendi param dedelerden kalma gelen paralar, harcayacak çok yerim de yok, zaten kendim bitiremiyorum dedim, bari yardım olsun. 1000 TL'ye kadar yardım yaptığım oldu. (Bir ayda tabii) Dilerim bir işe yarıyordur. Dilerim mutlu ediyordur.
alakalı biri
Akp iktidarının ilk döneminde her şehirde bir aşevi vardı ama sonra hepsi kapandı. E tabi ,ülke zenginleşti,aç,muhtaç,fakir fukara kalmadı görüntüsü vermek önemli.
Memlekette aç muhtaç çok,ama akp lilerin bütün efradı zenginleştiği için aç olanı,fakiri göremez oldular.(bkz:sayıştay yolsuzluk raporu)
Sakın ama sakın bir ak trol çıkıp evlere yemek götürüyoz biz demesin,kalbini çok pis kırarım .
eve yemek servisi ,adamın aç olduğunu söylemesinden 2 -3 ay sonra başlıyor o da adam yüzünü kızartıp aç olduğunu söylerse. Inceleme ,muhtar onayı,zabıta falan adam ölecek,Siz yemeği götürene kadar .kul sormazsa ,soramıyorsa , yani sordurmuyorsanız ,sormaktan bile korkmasını sağladıysanız allah sorar beyler.